23 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Kosove

Tag: Kosove

Testi i shpejtë i Haradinajt me Listën Serbe

Pak ditë pas formimit të Qeverisë së re kryeministri Ramush Haradinaj po ballafaqohet me një test të ashpër në raport me Listën Serbe. Opozita...

Thaçi i kthehet idesë së ushtrisë: Të krijohet brenda një viti

Presidenti Hashim Thaçi i është rikthyer sërish idesë së krijimit të ushtrisë së Kosovës duke i lënë qeverisë një vit afat. Thaçi theksoi se...

Vuçiç e nxjerr Ramën të dështuar në sytë e gjermanëve, Berlini...

Edi Rama dhe Aleksandër Vuçiç nuk humbasin moment për t’u betuar për të mirat që do të na sjellë një treg i përbashkët ekonomik,...

‘Danas’: Mbledhje e përbashkët e qeverive të Shqipërisë, Kosovës dhe Serbisë

Qeveritë e Shqipërisë, Kosovës dhe Serbisë do të zhvillojnë së shpejti një mbledhje të përbashkët, raporton gazeta serbe ‘Danas’, e cila citon burime diplomatike. “Kjo...

Eksodi i radhës, bllokohet lëvizja e qytetarëve kosovarë drejt Serbisë

Ikja e qytetarëve kosovarë jashtë vendit përmes linjës së autobusëve për në Beograd, që kanë për synim më pas Hungarinë që të depërtojnë në...

Kosova si Shqipëria, Kadri Veseli: Kemi nevojë për vetting-un

Në një konferencë për media kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës ka dalë me propozimin që edhe Kosova...

Qeveri me 14 parti, rrezikon sërish Haradinaj, deputeti largohet nga koalicioni...

Në Kosovë për formohet një qeveri që duket se qëllimin kryesor ka të zgjedhë kryeministër Ramush Haradinajn, pasi numrat në Kuvend tregojnë për një...

Qeveria e re, Presidenti Thaçi i jep mandatin Ramush Haradinajt

Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë sot mandatin Ramush Haradinajt për të formuar qeverinë e re të Kosovës. Pas bashkimit të AKR-së  me koalicionin PAN, Haradinaj...

Me katër deputetë, Behgjet Pacolli i merr Haradinajt dhe Veselit pesë...

AKR e Behgjet Pacollit doli nga koalicioni me LDK-në për t’u bashkuar me koalicionin rival në zgjedhjet e fundit, PAN, që drejtohet nga Ramush...

Gazetari britanik: Vuçiçi është më i fortë se kurrë, Thaçi s’ka...

Gazetari britanik Tim Judah deklaruar se bisedimet mes Beogradit e Prishtinës kanë “problem të madh“ dhe se dialogu nuk ka vdekur, por është në...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!