17 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags KPK

Tag: KPK

Donika Prela sërish në Vetting, pasuria i rrezikon karrierën

Ish drejtuesja e Prokurorisë për Krime të Rënda, Donika Prela, do të përballet sërish me Vettingun, po këtë radhë në shkallën e dytë. Dosja e...

Vettingu/ Doli me pasuri të pajustifikuar dhe revokim vize nga SHBA,...

Sot në orën 10.00 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të japë vendimin për gjyqtaren në Gjykatën e Apelit Tiranë, Fatmira Hajdari, gruaja e të...

Rikthehen seancat e KPK pas karantinës/ Në 3 Qershor del në...

Pas një shkëputje më shumë se dy mujore për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19 rikthehen sërish seancat e vettingut. Seanca e parë...

KPA si KPK, nuk e ndryshon vendimin për Artor Yllin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi të lërë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për Artor Yllin, ndihmës ligjor në Gjykatën...

Vettingu/ Shkarkohet nga detyra prokurori i dosjes ‘Babalja’, KPK: Ka kontakte...

Është shkarkuar nga detyra prokurori i Krimeve të Rënda, Përparim Kulluri. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot të mos e konfirmojë në detyrë pas...

PD reagon pas shkarkimit nga KPA të Artur Malajt: Gjyqtari i...

Ish deputeti i PD-së Gent Strazimiri reagoi pas vendimit të Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) për të shkarkuar nga detyra gjyqtarin Artur Malaj. Sipas...

Komisioneri Publik ankimon vendimin për kandidaten e Gjykatës Kushtetuese

Komisioneri Publik ankimoi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) që konfirmoi në detyrë gjyqtaren Regleta Panajoti. Gjyqtarja është një nga gjashtë kandidatet...

KPK konfirmon në detyrë Altin Dumanin, kandidat për SPAK-un

Prokurori Altin Dumani do të vazhdojë që të ushtrojë detyrën e tij. Ky është vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, që unanimisht votoi...

Nuk justifikoi pasurinë, Kolegji i Apelimit ‘rrëzon’ KPK dhe shkarkon Xhezair...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin, njëherësh kreun e Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjorin. Ndonëse u konfirmua në detyrë në korrik...

SHBA i refuzoi vizën, shkarkohet nga detyra gjyqtari i Krimeve të...

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Gjykatës së Krimeve të Rënda, Luan Hasneziri. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e shkarkoi Hasnezirin për shkak të mangësive të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!