14 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags KQZ

Tag: KQZ

Bylykbashi: KQZ dhe prokuroria kanë shkelur ligjin në rastin e kryebashkiakut...

Hartuesi i ligjit të dekriminalizimit, Oerd Bylykbashi, ka akuzuar Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve dhe prokurorinë se kanë shkelur ligjin në qëndrimin ndaj kryebashkiakut të...

Çfarë do ndodhë me bashkinë Vorë pas shkarkimit të Agim Kajmakut,...

Pas vendimit të KQZ, Agim Kajmaku nga sot nuk është më kryetar i bashkisë së Vorës. Por cilat janë hapat që duhet të ndiqen tashmë...

Pas denoncimit nga PD, Rama ‘i jep meritat’ KQZ për largimin...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar publikisht në twitter lidhur me shkarkimin e kreut të bashkisë Vorë, Agim Kajmaku sot nga KQZ. Rama shkruan se KQZ...

Shkarkimi i Agim Kajmakut, reagon shkurtimisht Edi Rama

Vjen reagimi i kryeministrit Edi Rama lidhur me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për shkarkimin dhe heqjen e mandatit të kreut të bashkisë...

Fshehu dënimin në formularin e dekriminalizimit, KQZ shkarkon nga detyra kryebashkiakun...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të shkarkojë nga detyra kreun e bashkisë Vorë, Agim Kajmaku. Pas mbledhjes së sotme, për shqyrtimin e verifikimeve të...

“Fshehu dënimin”, KQZ mblidhet sot për Agim Kajmakun, vendos për mandatin...

Ashtu siç ishte parashikuar, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur mbledhjen për çështjen e kreut të bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku. KQZ po shqyrton  gjetjet...

Agim Kajmaku/ PD kërkesë KQZ: Zbatoni ligjin, jo urdhrat politikë të...

Partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të vendosë pa vonesë për shkarkimin e Kryetarit të Bashkisë së Vorës Agim Kajmaku, i...

KQZ vihet në lëvizje pas letrës së prokurorisë për Kajmakun, PS:...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur procedurat për mbledhjen e radhës, ku do të vendosë në lidhje me shkarkimin e kryebashkiakut të Vorës Agim...

Prokuroria e Përgjithshme i bën kërkesë KQZ-së: Kajmaku duhet shkarkuar

Prokuroria e Përgjithshme i ka dërguar një shkresë zyrtare Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku i kërkon që të shkarkojë kryebashkiakun e Vorës, Agim kajmaku. Prokurori...

Kajmaku letër kryeprokurores Marku: Jam i pafajshëm, Gjykata e Janinës e...

Kryetari i Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku i dërgoi një letër Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku, ku i vë në dispozicion një...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!