23/01/2020
Home Tags Kristaq kume

Tag: kristaq kume

Financimet e partive 100% nga shteti, zyrtari i opozitës: S’e dëmton...

Një nga propozimet e opozitës jashtëparlamentare në tryezën e thirrur nga OSBE për Reformën Zgjedhore është financimi i partive politike 100 % nga buxheti...

Çfarë do ndodhë me bashkinë Vorë pas shkarkimit të Agim Kajmakut,...

Pas vendimit të KQZ, Agim Kajmaku nga sot nuk është më kryetar i bashkisë së Vorës. Por cilat janë hapat që duhet të ndiqen tashmë...

“Prokuroria dhe KQZ kanë dështuar me verifikimin e figurave politike, rasti...

Ish-kryetari i KQZ, Kristaq Kume thotë se Prokuroria dhe KQZ nuk kanë bërë detyrën në rastin e Valdrin Pjetrit. Në një intervistë për RTV...

Juristi Kristaq Kume: PS në dorë të Metës. Çdo ndërhyrje e...

Tërheqja e Valdrin Pjetrit nga mandatimi si kryetarë i Bashkisë së Shkodrës, dalë nga 30 qershori, ka hapur “shtigje të reja” ligjore. Kristaq Kume,...

Ç’do ndodhë nëse provohet dënimi i Pjetrit, flet Kristaq Kume: Në...

Duket se një ngërç i ri pritet të përfshijë politikën shqiptare. Partia Demokratike publikoi dje dokumentet autentike, duke akuzuar Valdrin Pjetrin si të implikuar dhe...

Prof. Dr. Kristaq Kume: Zgjidhja e krizës dhe e ardhmja e...

Prof. Dr. Kristaq Kume Drejtor i Institutit  Shqiptar për Zhvillimin e Sistemit të Zgjedhjeve Zhvillimet aktuale politike është e vështirë të lexohen si rrugë dhe mundësi...

Rrëzimi i kryebashkiakëve të PS, juristi Kume: Gjykatat, vendime të drejta....

Ish-kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume vlerëson vendimet e Gjykatës së Tiranës dhe Durrësit, që nuk konfirmuan në detyrë kryebashkiakët e rinj...

“I bënë dy herë atentat”, ish-kreu i KQZ replikon Fatos Klosin:...

Ish kreu i KQZ në vitin 1997, Kristaq Kume i përgjigjet Fatos Klosit duke hedhur poshtë se në atë kohë kishte kërkuar pasaportë diplomatike...

Juristi Kume bën nul çdo vendim të Kolegjit Zgjedhor: S’ka tagër...

Ish-kryetari i KQZ Kristaq Kume ka reaguar lidhur e situatën politike në vend dhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për të shtyrë datën e...

Juristi Kume vetë-ofrohet për zgjidhjen e krizën: Platforma ime sjell paqe

Ish-kryetari i KQZ-së, Kristaq Kume shprehet se ka një plan konkret për të zgjidhur krizën politike në vend, të cilin do t’ua propozojë partive...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!