16 C
Tirana
25/09/2020
Home Tags Kriza politike

Tag: kriza politike

Ftesë opozitës për zgjidhjen e krizës politike në 2020-ën? Rama: Vendi...

Kryeministri Edi Rama i ka përcjellë opozitës jashtëparlamentare një tjetër mesazh se është i gatshme të ulet në tryezë me të për zgjidhjen e...

“Zgjidhni krizën politike”, pas PPE-së edhe Unioni Ndërkombëtar Demokrat me rezolutë...

Unioni Ndërkombëtar Demokrat, IDU, i kërkoi qeverisë dhe opozitës në Shqipëri të zgjidhin pa humbur kohë krizën politike. Organizata më e madhe botërore e...

Si e ktheu tërmeti krizën politike në humanitare; çfarë mund të...

Alfred Lela Presidenti Obama, në tetor 2012, la në mes fushatën e rizgjedhjes për në Shtëpinë e Bardhë dhe ndërmori një tur tjetër, në New...

“Dorëzohet” Rama: 2019-ta, viti më i vështirë i qeverisë

Kryeministri Edi Rama ka nisur takimin politik të paralajmëruar për të prezantuar platformën anti-KÇK, ose (Kap ça t’kapësh), një grup që sipas Ramës hyjnë...

PPE projekt-rezolutë për fillimin e bisedimeve me Shkupin dhe Tiranën; Apeli...

Një rezolutë emergjente e miratuar në kongresin e Partisë Popullore Evropiane (EPP) në Zagreb i bën thirrje Këshillit dhe vendeve anëtare të BE që...

Nis takimi i opozitës jashtëparlamentare me Metën, mungon Kryemadhi

Ka nisur takimi i opozitës, PD dhe partive të tjera të vogla dhe presidentit të republikës me ftesë të këtoij të fundit. Në ambientet e...

Palmer apel klasës politike: Dialog për një marrëveshje për Reformën Zgjedhore

I dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer ka apeluar klasën politike në Shqipëri që të gjejnë gjuhën...

Basha takon drejtorin e NDI për Europën Juglindore: Diskutuam si zgjidhet...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me Drejtorin për Europën Qendrore dhe Lindore të institutit demokratik amerikan NDI, Robert Benjamin. Sipas Bashës,...

Pas takimit me reporterët e KiE, Basha thirrje PS: Reflektoni sa...

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka bërë thirrje Partisë Socialistë që të reflektojë sa nuk është vonë për zgjidhjen e ngërçit politik në...

Kriza politike, Këshilli i Europës nis dy raportues në Tiranë

Kriza e thellë politike që ka përfshirë vendin prej muajsh është kthyer sërish në qendër të vëmendjes, pas refuzimit të nisjes së bisedimeve me...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!