9 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Kriza

Tag: kriza

Paralajmërimi i Ramës: S`do jetë si më parë duhet të mësohemi...

Kryeministri Rama përalajmëron shqiptarët, se pas koronavirusit situata nuk do të jetë si më parë. Ai thotë se duhet të mësohemi me realitetin e...

“Qeveria e paaftë”, Basha: Kurba e infeksioneve njësoj e destabilizuar si...

Lulzim Basha u shpreh se qeveria është e paaftë për t`u përballur me Krizën. Në një dalje në për Neës 24, kryedemokrati deklaroi se...

Kush do ta paguajë koston financiare të koronavirusit?

Një pjesë e madhe e rinisë evropiane iu përgjigj me seriozitet thirrjes për distancim fizik dhe për t’u mbyllur në shtëpi, në përpjekje për...

Ekonomia e Kinës zvogëlohet me 6.8%. Rënia më e madhe që...

Kina pësoi tkurrjen e saj më të keqe të ekonomisë që prej vitit 1970 në tremujorin e parë të këtij viti, ndërsa luftonte me...

Suksesi gjerman në krizën e COVID-19 dhe faktorët

Çfarë bën ndryshe Gjermania në krizën e virusit Corona, që shihet me admirim nga partnerët evropianë? Qeveria mbetet realiste, por njëkohësisht i shton ofertat...

“Nga 12 marsi kanë humbur punën 54 mijë punonjës”, Basha: Qeveria...

Sipas kryedemokratit Lulzim Basha, prej 12 marsit kanë humbur vendin e punës të paktën 54 mijë punonjës. “Nga data 12 mars, deri tani sipas...

COVID-19/ Në SHBA kriza rëndohet, por politika “luftë” në tjetër fron

Shtetet e Bashkuara po përballen me probleme të mëdha përsa u takon pajisjeve të nevojshme mjekësore për të sëmurët me koronavirus. Kjo gjë ka...

Rama duhet dëgjuar, nuk po na gënjen!

Nga Julian Hoxhaj Pak ditë më parë, gjatë një interviste për emisionin “Real Story” Kryeministri Edi Rama i pyetur nga gazetari Sokol Balla nëse koronavirusi...

Pse burrat e famshëm rrisin mjekrën: kriza ekzistenciale, dështime apo gratë…

Luke Winkie/ Vox  A u çudit ndokush me të vërtetë kur Beto O'Rourke u kthye nga ekzili me një mjekër të saporritur 'kripë dhe piper'? Dukej...

Qeveria arkëtoi 53 milionë euro më pak në muajin nëntor

Qeveria shqiptare mblodhi 53 milionë euro të ardhura më pak se sa parashikimi i muajit nëntor. Të dhënat zyrtare nga Ministria e Financave tregojnë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!