34 C
Tirana
15/08/2020
Home Tags Kroacia

Tag: Kroacia

Kroacia konfirmon rastin e parë me Covid-19, pacienti një i ri...

Kroacia ka konfirmuar rastin e saj të parë të infeksionit koronavirus në një pacient i cili është shtruar në spital në Zagreb. Lajmin e ka...

Kroacia merr kryesimin e Këshillit të BE-së, çështjet e ‘nxehta’ ku...

Kroacia ka marrë presidencën gjashtëmujore që në ditën e parë të 2020-ës kryesimin e Këshillit të Bashkimit Evropian. Ndërsa pritet që puna të nisë zyrtarisht...

Plenkoviç: Në samitin e Zagrebit synojmë të hapin negociatat me Tiranën...

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviç deklaroi se në Samitin e Zagrebit vendi i tij do të punojë që të nisin negociatat për futjen në...

Kroacia bojkoton ceremoninë e çmimit Nobel për Letërsinë

Kroacia ka marrë vendimin që të mos marrë pjesë në ceremoninë e dhënies së çmimit Nobel për letërsinë, shkrimtarit austriak Peter Handke. Zagrebi ka...

Kroacia dhuron 135 mijë euro ndihma për Shqipërinë

Kroacia i gjendet pranë Shqipërisë në këto momente të vështira. Qeveria kroate ka vendosur që të dërgojë në vendin tonë ndihma humanitare me vlerë...

Kroacia ka përcaktuar 4 prioritetet gjatë presidencës në BE

Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç deklaroi se gjatë presidencës së vendit të tij në Këshillin e BE-së, Kroacia do t’i kushtojë një përparësi të madhe...

Kroacia me plane konkrete për zgjerimin e BE-së gjatë kryesimit të...

Kroacia nuk ka ndërmend që të tërhiqet nga ideja e zgjerimit të Bashkimit Evropian. Politikanët kroatë e shikojnë këtë proces si të besueshëm e...

VIDEO: Përkthyesi nuk di të thotë fjalët e Perisicit, ndërhyn shefi

Komedi dhe gati... tragjedi! Kështu qe konferenca më e fundit për shtyp e sulmuesit Ivan Perisic në prag të ndeshjes Uells-Kroaci, e vlefshme për...

Në Zagreb vendoset: Shqipëria, Kroacia dhe Kosova plan për t’u afruar...

Shtimi i përpjekjeve për të nxitur ndërlidhjen ekonomike, mobiliteti kulturor e rinor dhe zhvillimi i brezit Adriatik në përgjithësi ishin temat kryesore për të...

Kroacia: Do bëjmë çmos që Maqedonia e Veriut të çelë negociatat...

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç ka deklaruar në takimin me Zoran Zaev se, vendi i tij do të bëjë çmos që Maqedonia e Veriut...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!