28/01/2020
Home Tags Kryebashkiak

Tag: kryebashkiak

Vasjari: Nëse kryebashkiaku ka konsumuar drogë, PS të mbajë përgjegjësitë e...

Analisti Arjan Vasjari komenton videon e publikuar ku mendohet se kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla ka konsumuar drogë dhe thotë se PS-ja duhet që...

Kavajë/ Digjet fabrika në pronësi të kryebashkiakut të qytetit

Një fabrikë dyshekësh është duke u djegur në Kavajë. Objekti i cili ndodhet në lagjen numër 5 të qytetit, është në pronësi të Gjergj...

Alibeaj: Sulmi ndaj kryebashkiakut të Lushnjës për shkak të prishjes së...

Ish-deputeti Enkelejd Alibeaj mendon se atentati me granatë ndaj kryebashkiakut të Lushnjës Fatos Tushe ku u plagos edhe sekretarja e tij, ndodhi për shkak...

Emërimi i Varfit si kryebashkiak/ PD e Durrësit: Qyteti rikthehet në...

Kryetari i PD Durrës, Ferdinand Xhaferaj ngre shqetësimin se pa dorëheqjes së kryebashkiakes së Durrësit Valbona Sako dhe nënkryetares Etleva Kondi fshihet një manovër...

Kryetari i komunës së Tuzit: E ardhmja e vendit është të...

Në komunën e Tuzit në zgjedhjet e marsit shumica e vendeve të kuvendit komunal u fitua nga këshilltarët shqiptarë. Nik Gjeloshaj u zgjodh kryetar...

“I dënuar në Itali dhe Maqedoninë e Veriut”, ç’ka deklaruar Mark...

Partia Demokratike i kërkoi sot Prokurorisë të nisë verifikimin e Mark Babanit të Bashkisë së Vaut të Dejës, i dalë nga zgjedhjet e 30...

Betohet kryebashkiaku i ri i Peqinit, Taulant Balla ka një porosi

Në Peqin është betuar kryetari i ri i Bashkisë, Lorenc Tosku. Gjithashtu, ditën e djeshme u konstituua këshilli i ri bashkiak. Në ceremoni ishin...

Vazhdojnë tensionet në Kavajë, mbështetësit e PD-së bllokojnë kryebashkiakun ri

Kryebashkiaku i ri i Kavajës, i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Redjan Krali ka tentuar që të futet në godinën e bashkisë së...

Kryebashkiaku i Kavajës Sakja: Nuk ia liroj zyrën asnjërit, 5% e...

Isa Sakja, Kryetar i Bashkisë së Kavajës, nuk e njeh kryetarin ri Redjan Krali, i cili do të betohet sot.  Ai e ka bërë...

Gjysma e kryebashkiakëve shqiptarë nuk justifikojnë dot pasurinë e tyre

Të dhënat e siguruara nga BIRN përmes analizës së thelluar të deklaratave të pasurisë tregojnë se më shumë se gjysma e kryetarëve të bashkive...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!