21 C
Tirana
08/07/2020
Home Tags Kryeministri

Tag: kryeministri

Koronavirus prek administratën; Pas Kryeministrisë, të infektuar edhe në Ministrinë e...

Pas denoncimit të Partisë Demokratike, për raste të infektuarish me COVID në Kryeministri, mësohet se koronavirusi ka prekur edhe të tjera institucione të larta...

“Interesi i PD, shëndeti i qytetarëve”, Alibeaj: Kryeministri do që të...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj la një shënim në rrjetet sociale të hënën, ku tregon, sipas tij, arsyet pse Edi Rama nuk e...

Situata e ‘luftës’, a do të përfitojnë gratë me leje lindje...

Kryeministri Edi Rama mbajti një komunikim me qytetarët në rrjetet sociale mbrëmjen e të mërkurës. Shefi i ekzekutivit u është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve,...

Doli në përgjime, kryeministri i Ukrainës jep dorëheqjen

Kryeministri i Ukrainës Oleksiy Honcharuk njoftoi mëngjesin e së premtes se ka paraqitur dorëheqjen e tij. Ky njoftim vjen pak ditë pasi Honcharuk u përgjua...

Dorëheqja e papritur e qeverisë ruse, një mesazh për të gjithë...

Kur e gjithë qeveria ruse dha dorëheqjen të mërkurën, edhe vetë Kremlini u ‘kap’ në befasi. Më herët gjatë ditës, Vladimir Putin kishte njoftuar planin...

Paralajmërimi i fortë i kreut të PD-së për kryeministrin

Kryetari i PD-së Lulzim Basha paralajmëroi kryeministrin Edi Rama që të ketë kujdes me veprimet autokratike që po kryen dhe se i ka bërë...

Rama ka rezerva për biznesmenët, thotë se ka njohur njeriun më...

Kryeministri Edi Rama kërkon nga biznesmenët që të kontribuojnë më shumë, ndërsa Shqipëria po vuan pasojat e tërmetit të 26 nëntorit. Ai tregoi për...

Boris Johnson zgjidhet kryeministri i ri i Britanisë së Madhe

Ish-kryetari i Londrës dhe ish-ministri i jashtëm, Boris Johnson do të jetë kryeministri i ri i Britanisë së Madhe dhe kryetar i Partisë Konservatore. Johnson fitoi...

Rama emëron një këshilltar të ri në kryeministri, i jep post...

Ndryshime të reja në kabinetin e kryeministrit. Së fundmi, është emëruar një këshilltar i ri. Bëhet fjalë për Dritan Palnikajn, i cili deri tani...

Profil/ Kush është Kyriakos Mitsotakis, kryeministri që e ka politikën në...

Kyriakos Mitsotakis do të jetë kryeministri i ri i Greqisë. Pas zgjedhjeve parlamentare të parakohshme, fituese u shpall partia konservatore, Nea Demokratia e udhëhequr nga Mitsotakis,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!