14 C
Tirana
05/04/2020
Home Tags Kryeministri

Tag: kryeministri

Opozita vendos të djegë mandatet, ambasadori i BE-së dhe zv. ambasadorja...

Menjëherë pasi aleatët opozitarë kanë dalë në një deklaratë për media ku janë shprehur se kanë vendosur të djegin mandatet, ambasadori i BE-së në...

Paloka spërkat me bojë kryeministrin/ Kryemadhi: Rama provokon veprime të tilla

Pas seancës së Kuvendit, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar veprimin e deputetit të PD, Edi Paloka, i cili ka spërkatur me bojë...

Kur takohen kryeministri më i ri dhe më i moshuar në...

Takimi mes kryeministrit të Malajzisë Mahathir Mohamad dhe kancelarit austriak Sebastian Kurz ka krijuar historinë si një takim midis udhëheqësve më të moshuar dhe...

“Zëri i Amerikës” publikon përgjimet e ish-drejtorit të Burgjeve, Arben Çoku:...

Zëri i Amerikës, ka publikuar një pjesë të përgjimeve ndaj të cilave janë ngritur akuzat ndaj ish-drejtorit të Burgjeve, Arben Çuko. Përgjimet i referohen punësimit...

Në pamundësi për t’iu bashkuar protestës në Tiranë, Shkodra u dërgon...

Studentët e Shkodrës janë shprehur të pamundur për t’iu bashkuar protestës së studentëve në Tiranë ditën e sotme. Megjithatë, ata i kanë dërguar një mesazh...

Video/ “Ngelësit janë me ju”, studentët e Bujqësorit me parulla të...

Studentët në ditët e kaluara të protestës i kanë thurur vargje Ministres së Arsimit Lindita Nikolla, ndërsa ditën e sotme kryeministrit Edi Rama. “Po kryeministri...

Ndenjën në shi gjatë natës para Kryeministrisë, studentët: Qytetarët na sollën...

Të shumtë kanë qenë studentët të cilët kanë kaluar natën në shi para Kryeministrisë. Të pyetur nga Politiko, ata janë shprehur se kanë qenë të...

Video/ A do japë dorëheqjen Lindita Nikolla? Ministrja shkon në Kryeministri

Ndërkohë që studentët po protetstojnë para Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, Lindita Nikolla është filmuar në makinë, duke hyrë në ambientet e Kryeministrisë. Nuk dihet...

E gdhiu para Kryeministrisë, studenti: Natë e paharrueshme që nuk besoj...

Të shumtë kanë qenë studentët të cilët kanë protestuar para Kryeministrisë gjatë natëst. Një prej shumë studentëve pjesëmarrës në protestë ka treguar për gazetarin e...

Nis protesta e studentëve, Rama pret në zyrë kreun e FRESSH

Pak pasi ka nisur marshimi i studentëve të universiteteve publike në Tiranë, për të vijuar protestën e nisur prej gjashtë ditësh, kreu i Forumit...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!