14 C
Tirana
05/04/2020
Home Tags Kryeministri

Tag: kryeministri

Vasili: Kryeministri është tutori politik i asgjësimit të reformës në drejtësi

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka shkruar se kryeministri Edi Rama është  tutori politik i asgjësimit të reformës në drejtësi. Në postimin...

“Të dënohesh të mos kesh fëmijëri, duke punuar për bukën e...

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi Tyli ka reaguar pas një video të publikuar gjatë emisionit “Fiks Fare” ku shihen fëmijë të mitur duke...

Gazetari i Top Channel: Teknikisht kryeministri ka rënë, nuk ka më...

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar sa i takon transmetimeve të reklamave të kompanive të basteve nga ana e Televizionit Publik, pavarësisht paralajmërimit të bërë...

Kryemadhi: Shqiptarët po largohen nga vendi për shkak të frikës dhe...

Gjatë një takimi në qytetin e Kuçovës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi foli për gjendjen e vështirë me të cilën po përballen sot qytetarët...

Video/ Kryeministri dhe ministrat kroatë shkojnë në punë me bluzën e...

Festa pas arritjes së kualifikimit për në finalen e Kampionatit Botëror, ka vijuar edhe sot në Kroaci. Këtë herë ata që kanë tërhequr vëmendje...

Foto/ Portieri ‘hakmerret’ ndaj kryeministrit

Portieri i Spanjës, David de Gea, është hakmarrë ndaj kryeministrit spanjoll, Pedro Sanchez. Ky i fundit, dy vite më parë e kritikoi portierin, kur...

Kryeministri Zaev shpall emrin e ri të Maqedonisë

Kryeministri Zoran Zaev pas takimit me liderët e partive politike dhe krerëve shtetëror ka theksuar se opsioni dhe emri i propozuar që mund të...

Agjencia e Zhvillimit të Territorit kalon nën administrimin e kryeministrit

Ka hyrë sot në fuqi vendimi sipas të cilit Agjencia e Zhvillimit të Territorit kalon nën administrimin e kryeministrit. Përpara këtij vendimi, kjo agjenci...

OECD: Kryeministri në Shqipëri ka superpushtet, po jo sukses në qeverisje....

Shqipëria aplikon një model tipik për vende me kabinete të forta qeveritare apo kancelarish ku funksionet janë të përqendruara te zyra e kryeministrit, por...

Pedagogët nuk durojnë më: Shteti nuk jep shtesën e pagave

 “Nga 1 marsi 2017, mbi 34 mijë mësues në sistemin arsimor do të përfitojnë rritje pagash në masën 10 për qind. Lajmi i mirë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!