18 C
Tirana
10/07/2020
Home Tags Kryesore

Tag: kryesore

DASH i ndalon hyrjen Vangjush Dakos në SHBA

Vangush Dako apo pjesëtarët e familjes së tij nuk do të lejohen që të hyjnë në territorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. “Zëri...

Agron Tufa dhe Pezmi i Marksistëve të Shpellës

Nga Gëzim Basha Ashtu si Putinizmi që më tepër se romancë në expresin Tiranë-Moskë, është refleks i përthyerjes në prizmin e Ankarasë, edhe marksizmi dikur...

Lobimi në ShBA, ‘Balkan Insight’: Për foton e Ramës me Obamën,...

Mediat e huaja i kanë kushtuar vëmendje rastit të një dite më parë, kur kreu i PD, Lulzim Basha dëshmoi në Prokurorinë e Tiranës...

Vritet me armë në Elbasan avokati i Shullazit dhe Çapjave

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orën 19:15 në qendër të qytetit të Elbasanit, ku eshtë ekzekutuar me armë zjarri avokati Ravik Gurra....

Qëlloi me armë zjarri 62 vjeçarin te Liqeni, vetëdorëzohet autori: E...

Autori i dyshuar i vrasjes tek Liqeni Artificial, Islam Mylkaj, 61 vjeç, nga Fieri, rreth orës 19:30 është vetëdorëzuar në Drejtorinë Vendore të Policisë,...

Video/ TVSH për qumështin, fermerët e Lushnjes bllokojnë rrugën Lushnje- Fier:...

Fermerët e Lushnjes janë ngritur sërish në protestë, për mos subvencionimin e TVSH-së nga ana e qeverisë. Ata kanë bllokuar aksin rrugor Lushnje- Fier, duke...

BB: Në Shqipëri rreth 37 për qind e të punësuarve janë...

Në Shqipëri rreth 37 për qind e të punësuarve janë në të zezë. Banka Botërore në bashkëpunim me nismën e Vienës në raportin e...

Misioni i OSBE/ODIHR takim me Ballën e Bashën në Tiranë, shkak...

Përfaqësuesit e OSBE/ODIHR Ana Rusi dhe Alexey Gromov  kanë ardhur në Tiranë, në kuadër të misonit të tyre faktmbledhës pak para zhvillimit të zgjedhjeve...

Erion Veliaj nuk pret Edi Ramën: Në Tiranë do të rikandidoj...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i ka dhënë fund lojës së kryeministrit Edi Rama dhe ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për një mandat të dytë. Në...

Arta Marku në Vlorë: Ngjarjet më të dhunshme kanë ndodhur këtu;...

Kryeprokurorja Arta Marku ka qenë sot në qytetin e Vlorës ku ka bërë analizën e punës vjetore. Marku tha se në Vlorë kanë ndodhur...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!