14 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Kryesore

Tag: kryesore

Gara për Prokuror të Përgjithshëm, KLP përcakton 4 kriteret për kandidatët

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka çelur garën për Prokuror të Përgjithshëm, post që aktualisht e mban Arta Marku si kryeprokurore e përkohshme. Sipas KLP...

Video/ Pritet me protesta në Durrës, Lleshaj qesh dhe replikon me...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është pritur me protesta gjatë një takimit që zhvilloi sot në Durrës. Ndërsa do të zhvillonte një takim me strukturat...

KLP çel sot garën për Prokurorin e Përgjithshëm, kush janë kandidatët...

Ashtu siç ishte njoftuar, Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur sot për të hapur garën për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm. Ky post mbahet...

“U braktis nga qeveria”, ndahet nga jeta ikona e këngës popullore...

Është ndarë nga jeta në moshë  84-vjeçare ikona e këngës popullore shkodrane, Shyqyri Alushi. Lajmi është konfirmuar nga familjarët e artistit. Shyqyri Alushi ditët u fundit...

Detaje nga atentati te sheshi ‘Wilson’, policia sekuestroi 23 gëzhoja pistolete,...

Zbardhen detaje të reja lidhur me vrasjen e mbrëmshme në ‘zemër’ të Tiranës, pranë sheshit ‘Wilson’. Jurgen Kurti, i njohur ndryshe edhe si menaxheri i...

Ekzekutimi mafioz i Jurgen Kurtit, pamjet e para nga vendi i...

Një tjetër vrasje ka tronditur mbrëmë Tiranën. 26-vjeçari Jurgen Kurti u qëllua për vdekje rreth orës 22:00 te sheshi ‘Wilson’ pranë stadiumit 'Selman Stërmasi'. Autorët e...

Kreu i Komisionit të Venecias: Mungesa e Gjykatës Kushtetuese favorizon qeverinë

Komisioni i BE për Punët e Jashtme (AFET) dhe Liritë Civile, Drejtësisë dhe Punët e Brendshme (LIBE) kritikoi Shqipërinë dhe vendet e tjera kandidate...

Ambasadoja gjermane për situatën në Shqipëri: Respektojmë vendimet e deputetëve. Presim...

Ambasadroja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schutz ka reaguar për krizën politike në Shqipëri, në një kohë kur pritet vendimarrja e Bashkimit Evropian për...

Kriza politike/ Fatos Lubonja për rolin e Ilir Metës: Në krye...

Analisti Fatos Lubonja e konsideron 'të burgosur' politikisht Ilir Metën brenda zyrës së Presidencës. Gjatë intervistës në rubrikën 'Opinion' në News 24, Lubonja theksoi...

Kundërshtoi koncesionin e pyjeve një vit më parë, por sot Blendi...

Rreth një vit më parë, pas protestave të banorëve, Ministri i Mjedisit Blendi Klosi doli kundër koncesionit që shkatërronte pyjet në Bulqizë (masivi pyjor...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!