17 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags Kryesore

Tag: kryesore

Basha me ministrin gjerman: Lidhjet e politikës me krimin, pengesë për...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me Ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas. gjatë takimit, Basha shprehu shqetësimin e PD dhe...

Ministri i Gjermanisë nuk bën lojëra fjalësh: Jo hapje automatike e...

Qeveria e Edi Ramës e festoi me pompozitet të madh vendimin e Bashkimit Evropian për të shtyrë të paktën edhe me një vit hapjen...

“2.6 milion euro për 400 pisha”, PD kallëzon në Prokurori Erion...

Partia Demokratike ka kallëzuar sot në Prokurori, kreun e bashkisë së Tiranës, Erion Veliajn, pasi akuzohet për favorizimin e kompanisë ‘Fusha shpk’ me tenderat. Në...

Biznesmeni i dhunuar në Tiranë, pronar i ‘fast food’-it shumë të...

Biznesmeni Andrea Zoga është dhunuar mbrëmjen e djeshme nga disa persona ende të paidentifikuar. Ngjarja ka ndodhur pranë banesës së tij, në zonën e...

Heiko Maas në Tiranë: Gjermania ka perceptuar se ndryshimi i kufijve...

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka ripërsëritur nga Tirana skepticizmin e vendit të tij sa i përket propozimit për ndryshimin e kufijve...

Dy çështjet e ‘nxehta’ nesër në Kuvend; opozita i jep fundit...

Opozita parashikon të zhvillojë një mbledhje në qytetin e Vlorës pas atyre që ka organizuar në Shkodër, Elbasan dhe Durrës, për të dhënë mbështetje...

Arta Marku një orë para deputetëve, çfarë e rikthen kryeprokuroren nesër...

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ‘thyen’ heshtjen dhe rikthehet sërish në Parlament, aty ku mes flakadanëve dhe protestës së opozitës u betua...

Makina del nga rruga në Mallakastër, humb jetën drejtuesi 27-vjeçar  

Një i ri ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur rëndë, pasi u përfshinë në një aksident rrugor. Sipas të dhënave nga policia, makina...

Rama i shkon në zyrë Gramoz Ruçit, e shoqëron Engjëll Agaçi...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim mëngjesin e kësaj të mërkure në Kryesinë e Kuvendit. Në takimin e kryeministrit me kreun e Kuvendit,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!