25 C
Tirana
03/07/2020
Home Tags Kufij

Tag: kufij

Edita Tahiri: Thaçi dhe Rama bënë gabim historik duke hapur çështjen...

Ish-ministrja për Dialog në Kosovë, Edita Tahiri akuzoi presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, se kanë gabuar, duke e...

Reporterët pa kufij dënojnë sulmin e përsëritur ndaj makinës së analistit...

Organizata Reporterët pa kufij (RSF) ka dënuar sulmin e përsëritur ndaj makinës së analistit Fatos Lubonja. RSF vë në dukej faktin që Lubonja është një...

Festat e fundvitit, mbi 250 mijë shtetas kthehen në Shqipëri brenda...

Duke qenë se ndodhemi në periudhën e festave të fundvitit, shumë emigrantë kthehen pranë familjeve të tyre për të festuar Vitin e Ri. Përgjatë kësaj...

Ish ministrja e Kosovës thumbon Ramën, Thaçin dhe Vuçiçin

Edita Tahiri, ish-ministre e Jashtme dhe ish kryenegociatore e Kosovës në negociatat me Serbinë ka thumbuar presidentin kosovar Hashim Thaçi, atë të Serbisë, Aleksandar...

Foto & Video/ Kujt i ngjan harta jote? Artisti gjerman ‘parodizon’...

Artisti gjerman Zackabier i ka paraqitur shtetet e Evropës të perceptuara ndryshe. Referuar kufijve të tyre, ai i ka vizatuar sipas konceptit të tij...

Thaçi ndryshon mendje: Jam kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka një tjetër mendim tani sa i përket kufijve të vendit. Në një intervistë për gazetën spanjolle “La Vanguardia”,...

Ish presidentët e rajonit të Ballkanit: Larg ideve të korrigjimit të...

Ish presidentët dhe kryeministrat e rajonit të Ballkanit, anëtarë të “Klubit të Podgoricës”,  janë kundër ideve të hedhura në këto muaj të fundit për...

Ish kryenegociatorja e Kosovës: Prekja e kufijve në Ballkan nxit luftë

Ish-kryenegociatorja e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, Edita Tahiri është shprehur se ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë ka për synim...

Zëdhënësi i Presidentit publikon videon: Në studion e Batonit, Cakaj shprehet...

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi ka reaguar përmes një statusi në Facebook, lidhur me debatin pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin...

Ish-ministri i Jashtëm: Ushtria greke refuzon të njohë kufijtë me Shqipërinë

Ish-ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, është shprehur se ushtria greke refuzon që të njohë kufijtë shtetërorë midis Shqipërisë e Greqisë. “Ushtria jonë refuzon...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!