30 C
Tirana
07/07/2020
Home Tags Kukes

Tag: Kukes

Kamioni del nga rruga dhe përfundon në liqen, polumbarët e RENEA-s...

Një kamion ka dalë nga rruga pasditen e sotme në Kukës, duke rënë në liqen. Ngjarja ka ndodhur tek Ura e Kolshit, ndërsa bëhet...

Shkoi për t’u larë, mbytet në ujrat e liqenit 16-vjeçari nga...

Mbytet teksa po lahej në ujrat e liqenit një 16-vjeçar në Kukës. Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Bardhoc në Hanin e Laçit. Përmes një...

Zjarr në ish-arkivin vendor të Kukësit, sqaron drejtori: Në godinë kishte...

Ish-godina Arkivit Shtetëror Vendor në Kukës u përfshi mbrëmë nga flakët e zjarrit, për arsye ende të paqarta. Pas ngjarjes ka reaguar drejtori i Arkivit...

Abuzuan me 20-vjeçaren me probleme mendore dhe fizike, në pranga dy...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Lojme të Kukësit, ku dy vëllezër abuzuan seksualisht me një vajzë me probleme mendore dhe fizike. Policia...

Mbytet në ujërat e liqenit të Fierzës një 17-vjeçar

Një 17-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme pasi u mbyt në ujrat e liqenit të Fierzës, në Kukës. Nuk dihen ende shkaqet, ndërsa...

Tërmeti/ Lëkundje në Kukës dhe në Dibër

Një tërmet me mangudë 3.8 i shkallës Rihter goditi rreth orës 13:30 Kukësin. Epiqendra e tërmetit ishte fshati Barrë, 18 km nga Kurbneshi dhe...

PD: Viti 2019 i gjen kuksianët më të varfër, po luftojnë...

Nënkryetari i PD-së Edmond Spaho ishte në Kukës ku u njoh nga afër me problemet e banorëve të qytetit, të cilët janë shumë të...

Po kulloste bagëtitë, sulmohet nga ariu bariu në Kukës

Një bari është plagosur, pasi u sulmua nga një ari në malin e Gjallicës në Kukës, ku po kulloste bagëtitë. Sipas të dhënave të para...

Dalin pamjet e qytetit nëntokësor në Shqipëri: E llogaritur për 30...

Në kthinën e këtij lokali në Kukës ndodhen një palë shkallë. Në pamje duken pa funksion dhe ashtu të harruara. Askush nuk e di...

31 vjet nga varja e Havzi Nelës, Basha kujton poetin: Sakrifica...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përkujtuar 31-vjetorin e vrasjes nga regjimi komunist i poetit disident nga Kukësi, Havzi Nela. Në një status në rrjetet...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!