18/02/2020
Home Tags Kurti

Tag: kurti

Kurti: Qeveria e re merr drejtim javën që vjen, me Serbinë...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, deklaroi se Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka njoftuar me përpjekjet që ai po...

Kurti bën kërkesë që më 3 shkurt të mbahet seancë parlamentare...

I mandatuari për të formuar qeverinë e Kosovës, Albin Kurti, ka bërë kërkesë që më 3 shkurt të mbahet një seancë parlamentare, ku do...

LDK-ja nuk tërhiqet nga kushtet, Kurti: Nuk ka marrëveshje me përafrim...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje i cili ka marrë mandatin për krijimin e qeverisë në Kosovë, Albin Kurti deklaroi pas takimit me Lidhjen Demokratike të...

Ndërkombëtarët të pranishëm në takimin e radhës midis LDK-së dhe LVV-së

Në takimin e nesërm midis Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësues të shteteve të Bashkimit Evropian, SHBA-së...

Mustafa dhe Kurti planifikojnë një tjetër takim në fundjavë

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa dhe ai i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti pritet që të takohen në fundjavë. Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa...

Kosovë/ Mustafa i vendos një afat Kurtit për arritjen e marrëveshjes

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, deklaroi se ai nuk i ka ndërprerë kontaktet me kreun e lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, në...

Thaçi paralajmëron se do ta mandatojë Kurtin, edhe nëse nga LVV-ja...

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, duket se nuk do të vonojë që t’i japë Albin Kurtit mandatin për t’u bërë kryeministri i ardhshëm i...

Kurti: Marrëveshja me LDK-në është shumë afër, Kosovën e presin ditë...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, deklaroi se marrëveshja me Lidhjen Demokratike të Kosovës është shumë afër. Ai tha se shumë shpejt emri i...

Kurti i dërgon letër Mustafës: Nuk mundemi të deligjitimojmë institucionet demokratike

Lëvizja Vetëvendosje i dërgoi një letër kreut të LDK-së, Isa Mustafa, pasi ky kërkoi që të ndryshohet kreu i parlamentit të Kosovës. Kurti kërkoi nga...

Kurti kujton rezolutën për masakrën e Reçakut: Të krijohen institucionet që...

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti mendon se duhet që të krijohen institucionet, në mënyrë që të mund të zbatohet rezoluta për gjenocidin e kryer...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!