34 C
Tirana
04/07/2020
Home Tags Kuvendi

Tag: kuvendi

Mbledhja e grupit të PS vonon nisjen e seancës plenare, debat...

Seanca parlamentare është parashikuar të niste në orën 10.00 të kësaj të enjte, por ka kaluar një orë dhe ende nuk nisur. Mësohet se shkak...

Zbardhet drafti përfundimtar i Reformës Zgjedhore, si do të ndryshojë KQZ...

Zbardhet drafti përfundimtar i amendamenteve për Reformën Zgjedhore. Në këtë draft, që pritet t’i shkojë Kuvendit janë saktësuar ndryshimet që do të pësojë Komisioni...

“Zyshat e kanë mendjen te thonjtë dhe minifundi”, Kuvendi fshin deklaratën...

Dy deputetet e PS, Vasilika Hysi dhe Mimi Kodheli folën me nota kritike duke bërë përgjegjëse institucionet shtetërore teksa komentuan ngjarjen e rëndë të...

Deputetja milionere, Reme Lala shkon me çantë 5600 dollarëshe në Kuvend

Deputetja e Partisë Socialiste në Dibër, Reme Lalën, dihet se i ka merak veshjet e shtrenjta. Ajo është gati të paguajë shifra marramendëse për...

Hetimi për Metën, zbardhen pyetjet e Kuvendit drejtuar Komisionit të Venecias

Kuvendi ka kërkuar opinionin e këshilluesve të çështjeve kushtetuese të Venecias për hetimin e presidentit të Republikës Ilir Meta dhe emërimin e 2 anëtarëve...

“Paketat Antishpifje” për mediat, Organizatat e Shoqërisë Civile: Projektligjet të tërhiqen...

Pas prezantimit të dy projektligjeve që qeveria i propozoi Kuvendit si “Paketa Antishpifje”, ka ardhur edhe reagimi i Organizatave të Shoqërisë Civile, të cilat...

Drejt ankimimit ndaj KLP, Arta Marku shkakton sërish “tym” për kryeprokurorin...

Arta Marku, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme i ka kërkuar dje Këshillit të Lartë të Prokurorisë identifikimin e pikëve nga secili prej 11 anëtarëve...

Kuvendi sot në seancë të jashtëzakonshme: Dekreti i Metës për Xhaferllarin...

Sot kuvendi ka njoftuar seancë të jashtëzakonshme parlamentare, në orën 10:00. Vendimi u mor dje, pas mbledhjes të Konferencës së Kryetarëve ku u vendos...

Kreu i KLP mesazh Kuvendit për kryeprokurorin e ri: Vlerësoni meritokracinë...

Ndërsa ka përfunduar edhe procesi i pikëzimit të secilit prej kandidatëve në garë për mandatin e kryeprokurorit të ri me mandat kushtetues, tashme është...

Nga letrat te thirrjet për Gjykatën Kushtetuese, përplasja e Metës me...

Prej ditësh, Gjykata Kushtetuese dhe zgjedhja e anëtarëve të rinj është kthyer në një ‘mollë sherri’ mes presidentit Ilir Meta dhe Këshillit të Emërimeve...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!