19 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Lavrov

Tag: Lavrov

Deklaratat e Ramës në Moskë, Lela: Politikë e jashtme për qëllime...

Analisti Alfred Lela i ka cilësuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama në Moskë si politikë e jashtme për qëllime të brendshme. Pas takimit me ministrin...

Lavrov ka shpresa se marrëveshja bërthamore mes Iranit dhe fuqive nuk...

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka shpresë se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të vazhdojë që të mbetet. Shteti...

Dendias flet në Rusi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut: Mund...

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias deklaroi se gjatë vizitës në Rusi ai sqaroi homologun Sergey Lavrov për mbështetjen që Greqia po jep...

Lavrov: Koreja ka bomba bërthamore, SHBA nuk do ta sulmojë!

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të sulmojnë Korenë e Veriut, sepse e dinë se Phenjani posedon...

Reagon Lavrov pas fjalimit të Trumpit në OKB: Rusia nuk pajtohet...

Rusia është tejet e shqetësuar nga deklaratat e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i cili e ka vënë në pikëpyetje marrëveshjen bërthamore...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!