31 C
Tirana
09/08/2020
Home Tags Leter

Tag: leter

Letër Gonxhes që çel pas Ramës!/Përplasja për limuzinën e Enver Hoxhës,...

Ka vijuar me përplasje dhe ‘fletërrufe” debati mes gazetarit Flamur Vezaj , i cili jeton në Boston dhe drejtorit të Transporteve Blendi Gonxhja, pas...

S’ka fundjavë për Yuri Kim, një ditë pas marrëveshjes, SHBA sërish...

Edhe pse marrëveshja për Reformën Zgjedhore u arrit mbrëmë mes palëve të Këshillit Politik, Yuri Kim vijon sërish sot takimet, duke thirrur këtë paradite...

FSHF letër Qeverisë: Na lejoni të fillojmë kampionatin në maj

Federata Shqiptare e Futbollit i kërkon qeverisë që të lejojë rinisjen e kampionatit të futbollit. Në një letër drejtuar mininistrisë së Shëndetësisë dhe asaj...

“Një ditë do iki qederi se është ilaç Piperi”. Letra e...

Një ditë më parë, një e moshuar 80-vjeçare nga Vlora, e quajtur Veziko, la ambientet e Spitalit Infektiv, pasi u shëruar nga koronavirusi. Nënë...

Pompeo letër Albin Kurtit: Hiq taksën me Serbinë, esenciale për integrimin...

Mike Pompeo, sekretari amerikan i Shtetit i kërkon Albin Kurtit, 10 ditë pasi mori detyrën si kryeministri i ri i Kosovës që të heqë...

Basha letër kryeministrit kroat: Prioritetet tuaja në krye të BE-së janë...

Lideri i PD-së Lulzim Basha i dërgoi një letër kryeministrit kroat, Andrej Plenkoviç, ku përshëndet marrjen e presidencës së BE-së nga Kroacia. Kryetari i...

Kurti i dërgon letër Mustafës: Nuk mundemi të deligjitimojmë institucionet demokratike

Lëvizja Vetëvendosje i dërgoi një letër kreut të LDK-së, Isa Mustafa, pasi ky kërkoi që të ndryshohet kreu i parlamentit të Kosovës. Kurti kërkoi nga...

Kurti letër Thaçit: Mos ushtro trysni ndaj LVV-së, por trego durim

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i bëri thirrje sot presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, që të mos ushtrojë trysni ndaj partisë së tij,...

PD letër qeverisë dhe Bashkisë Krujë: 4 kërkesat që duhet të...

Partia Demokratike ka 4 kërkesa për qeverinë dhe baskinë e Krujës, të cilat do të shmangin grevën e urisë të mbi 100 familjeve nga...

Një ditë pas shkarkimit nga KPA, Besnik Muçi letër Gjykatës Kushtetuese:...

Besnik Muçi i ka dërguar një letër të hapur Gjykatës Kushtetuese një ditë pasi Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi ta shkarkojë nga detyra...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!