26 C
Tirana
05/07/2020
Home Tags Liverpool

Tag: Liverpool

Liverpool merr vendimin për Shaqirin, vlera e tij dyfishohet

Liverpool ka marrë përfundimisht një vendim për të ardhmen e sulmuesit anësor Xherdan Shaqiri. Sipas asaj që raporton "Liverpool Echo", lojtari me origjinë shqiptare...

Klopp apo Guardiola, Rakitic tregon trajnerin e tij të preferuar

Kush është trajner më i mirë, Pep Guardiola apo Jurgen Klopp? Po të pyesim 100 mijë fansa të futbollit, me siguri përgjigjet do të...

Bayern kërkon pasuesin e Lewandowskit, synohet ylli i Premier League

Robert Lewandowski është në fundin e karrierës, kështu që Bayern po mendon për pasuesin e polakut. Ai duhet të jetë lojtar i klasit botëror. Klubi...

“Klopp di gjëra që nuk ia them dot as familjes sime”

Wijnaldum është një ndër admiruesit më të madh të trajnerit të tij, Jurgen Klopp. Ai mendon se Liverpool është me fat që ka gjermanin...

Klopp i vë syrin lojtarit të kombëtares gjermane, shet një yll...

Frikë nga Coronavirus aspak, plane për merkaton po. Kështu mund ta përmbledhim situatën aktuale të klubeve europiane të futbollit, të cilat duhet të mendojnë për...

Pandemia godet futbollin, UEFA favorizon skuadra si Bayern dhe Tirana

Covid-19 ka "ngrirë" thuajse kudo në Europë dhe më gjerë. Pandemia e këtij virusi të frikshëm ka penguar edhe futbollin, sepse tashmë shumica e...

Van Dijk mesazh për të gjithë: Nuk e dua titullin pa...

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, foli në lidhje me situatën që po kalon Anglia dhe kampionati i Premier Leagues. Gjiganti i mbrojtjes e...

VIDEO: Simeone shemb Liverpool-in, kjo ishte nata “anti-Klopp”

Atletico Madrid i ka befasuar të gjithë sonte në Champions League, duke eliminuar kampionët në fuqi të Europës, Liverpool. Djemtë e trajnerit Diego Simeone fituan...

Champions me dy super ndeshje, zbuloni formacionet zyrtare

Sonte luhen dy super ndeshje në Champions League, Liverpool-Atletico dhe PSG-Dortmund. Sapo janë publikuar formacionet zyrtare, për të cilat Politiko thekson se nuk kanë...

Simeone tremb rivalin Klopp para ndeshjes: Kam një plan B

Diego Simeone arriti të mposhtë Liverpool-in në ndeshjen e parë të Champions League me rezultatin 1-0, por duhet edhe një tjetër 90-minutësh për të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!