18 C
Tirana
08/07/2020
Home Tags LSI

Tag: LSI

“Koncesioni Milot-Fier, mega vjedhje korruptive”, LSI: Mbi 700 mln euro, vjedhje...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar përsa i përket ndërtimit të rrugës Milot-Fier, projekt ky i përcaktuar të finalizohet në bashkëpunim me Partneritetin...

Kryemadhi: Reforma zgjedhore një dakordësim, më pas vijnë zgjedhjet e parakohshme

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ka quajtur marrëveshjen për reformën zgjedhore një dakordësim, që duhej bërë. Ajo tha se vetëm në këtë mënyrë...

Raporti për punësimin në Shqipëri, ish-ministrja e Integrimit: Vendi nuk kalon...

Ish deputetja e LSI, Klajda Gjosha ka komentuar raportin e Forumit Ekonomik Botëror që e ka pozicionuar Shqipërinë në vendin e parafundit për mundësi...

Kryemadhi: Opozita është mbi interesat partiake, Shqipëria është e para

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi reagoi pas uljes në një tryezë të përbashkët të opozitës jashtëparlamentare dhe shumicës në lidhje me Reformën Zgjedhore. Ajo...

Kryemadhi: Rama i vetmi që nuk e do Reformën Zgjedhore, opozita...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi akuzon kryeministrin Edi Rama se është i vetmi që nuk e do Reformën Zgjedhore, e cila është edhe një...

Rama vizitë në spitalin 6-katësh në QSUT, LSI: Instituti i ndërtimit...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili deklaron se situata në spitale është delikate pas tërmetit të 26 nëntorit. Pas vizitës që kreu sot kryeministri Edi Rama...

Rinisja e shkollave, LSI i drejton 11 pyetje Ministrisë së Arsimit:...

Ndërsa të hënën pritet të rinisë procesi mësimor edhe në qarqet më të prekura nga tërmeti si Durrës  dhe Tiranë, LSI i ka drejtuar...

Reforma Zgjedhore, LSI mbledh grupet e ekspertëve

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur sot grupin e ekspertëve, lidhur me Reformën Zgjedhore. Gjatë mbledhjes u zgjodhën nëngrupet për secilën çështje, ndërkohë mësohet se...

Kryemadhi për largimin të rinjve: Shkak politika, nuk jep shpresë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi fajëson politikën për largimet masive të të rinjve nga Shqipëria. Por një tjetër shqetësim për të është braktisja e...

Kryemadhi akuzon Ramën: Na përgjonte kurse tani na censuron

Monika Kryemadhi thotë se opozita ka ndërtuar një strategji hermetike për të parandaluar rrjedhjen e informacionit te kryeministri Rama, ndërsa e akuzon edhe për...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!