23/01/2020
Home Tags Lufta ne Siri

Tag: Lufta ne Siri

Beteja e fundit për Sirinë mund të shkaktojë katastrofën më të...

Populli sirian është pranë katastrofës më të madhe humanitare dhe këtë herë është qyteti i Idlib që rrezikon të përballet me një krizë të...

Lufta në Siri, protestuesit në Athinë tentojnë të rrëzojnë statujën e...

Pas sulmeve të SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës në territorin e Sirisë, me dhjetëra protestues në Athinë kanë kërkuar ndalimin e luftës. Protestuesit...

Pas sulmit në Siri, reagon Donald Trump: U ekzekutua në mënyrë...

Presidenti i SHBA Donald Trump, pas sulmit me raketa të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara mbi Sirinë ka theksuar se “sulmet ajrore...

Italia rezerva për sulmin në Siri: Logjistika jonë nuk do përdoret...

Italia është shteti i parë i NATO-s dhe Bashkimit Europian që ka shprehur rezerva për sulmin me raketa të SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe...

Përçarje në kampin e Perëndimit për raketat në Siri, Skocia dhe...

Kampi i Perëndimit, SHBA, Britania e Madhe dhe Franca rrezikojnë të përballen me përçarje, kjo për shkak të pakënaqësisë që ka shkaktuar brenda Britanisë...

Sulmi në Siri/ Rusia thërret mbledhje të Këshillit të Sigurimit. Merkel...

Rusia njoftoi sot se do të thërrasë një takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të OKB-së pas sulmeve të kryesuara nga SHBA-ja dhe aleatët...

Shqipëria dhe Kosova mbështesin sulmet në Siri: Jemi në krah të...

Shqipëria dhe Kosova kanë mbështetur ndërhyrjen ushtarake të SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës kundër bazave të presidentit sirian Bashar Al Assad. Presidenti shqiptar Ilir...

“Pse Siria do kryente tani një sulm kimik?” Sky News i...

Rrjeti britanik ‘Sky News’ është vendosur nën kritika të forta pas vendimit për t’i ndërprerë fjalën papritur Gjeneral-Major Jonathan Shaw, i cili ngriti dyshime...

Kthesë në luftën në Siri/ Turqia braktis Rusinë dhe i jep...

Qëndrimi i Turqisë mbi nisjen e sulmeve të SHBA, Britanisë së Madhe dhe Francës në territorin sirian, mund të konsiderohet pikë kthesë në këtë...

Video/ 110 raketa mbi shtetin e tij, Bashar Al Assad e...

Presidenca e Sirisë ka publikuar një video të shkurtër të momentit kur president Bashar Al Assad fillon ditën e tij të punës. Në videon...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!