12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Lulzim Basha

Tag: Lulzim Basha

Fuga ia thotë Bashës në sy: Kam dobësi për ty!

Profesor Artan Fuga, i ftuar në emisionin “Çim Peka Live”, ku gjithashtu ishte i ftuar kryedemokrati Lulzim Basha, i tha këtij të fundit se...

“Qeveria e paaftë”, Basha: Kurba e infeksioneve njësoj e destabilizuar si...

Lulzim Basha u shpreh se qeveria është e paaftë për t`u përballur me Krizën. Në një dalje në për Neës 24, kryedemokrati deklaroi se...

Punonjësit e infektuar me COVID-19, Basha thirrje Ramës: Mbyll fasoneritë, shpëto...

Pas konfirmimit të rasteve me koronavirus te punonjësit e fasonerive, Kreu i PD Lulzim Basha, që ka kërkuar vazhdimisht mbylljen e fasoneve dhe call...

“Shtimi i testimeve na ndihmon për hapjen”, Basha: Duhet plan për...

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një video-konferencë me gazetarët, përsëriti thirrjen e tij për shtimin e testimeve për parandalimin e koronavirusin. Basha u shpreh se...

Zbardhet mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare: Qeveria dhe opozita raportojnë...

Disa orë pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, zyra për shtyp e Presidentit zbardhi detaje nga mbledhja e sotme. Sipas njoftimit zyrtar, në...

“Dy paketat e Shqipërisë, më pak se e Kosovës”. Ftesa e...

Lulzim Basha komentoi paketën e dytë financiare të qeverisë, duke konsideruar këtë (marrë së bashku me paketën e parë) më pak se sa e...

Vigjilja e Pashkës, mesazhi i Bashës: T`i lutemi Zotit të kalojmë...

Kryedemokrati Lulzim Basha dërgoi një mesazh urimi dhe lutjesh në prag të Pashkëve. Basha shprehet se “lutjet në këto moment shkojnë për lehtësimin e...

Basha dyshime për testet e qeverisë: Janë kontradiktore. SHBA do të...

Lulzim Basha shprehet se shifrat e dhëna nga qeveria për koronavirusin nuk janë të besueshme. Sipas një interviste të shpërndarë nga PD, kreu i...

Basha përshëndet propozimet “Amerikane” për biznesin: Fondet për PPP-të të shkojnë...

Lulzim Basha përshëndeti propozimet e Dhomës Amerikane të Tregtisë për të mbështetur bizneset në situatën e krijuar nga koronavirusi. Basha i cilëson të drejta...

“Nëse nuk bëjmë testime, na rroftë distancimi social”. Basha: Po testojmë...

Lulzim Basha përsëriti apelin ndaj qeverisë për të shtuar testimet për COVID-19. Gjatë një interviste në emisionin “Opinion”, Basha u shpreh se Shqipëria po...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!