23/01/2020
Home Tags Macron

Tag: Macron

Macron u bërtet oficerëve izraelitë: Dilni jashtë, nuk më pëlqeu ajo...

Presidenti i Francës Emmanuele Macron u bërtiti oficerëve izraelitë pasi ata thyen rregullat shekullorë para tij. Ai ishte duke kryer një tur në qytetin...

“Ta qëlloj presidentin me këpucë? Policia franceze arreston gazetarin

Policia franceze arrestoi një gazetar, i cili pasi pa presidentin Emmanule Macron që ndodhej në teatër me bashkëshorten e tij, Brigitte, e postoi lajmin...

“Jep dorëheqjen!”, protestuesit detyrojnë Macron të largohet nga teatri bashkë me...

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është detyruar të largohet nga teatri “Bouffes du Nord “ në Paris, ku po shihte shfaqen ‘The Fly’, bashkë...

Fati i negociatave, Macron optimist për Samitin e Zagrebit: Duam që...

Presidenti francez Emmanuel Macron, në takimin që zhvilloi këtë të martë me kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenkoviç në Paris tha se Franca uron që...

Macron thirrje protestuesve: Ndalini protestat për festa, kini përgjegjësi për të...

Franca po kalon një situatë të vështirë me festat që po afrojnë, pasi është e paralizuar. Protestat kundër ‘Reformës së Pensioneve’ kanë nxjerrë në...

Vuçiç: Serbia mirënjohëse ndaj Francës, Macron nuk do ta harrojë vendin...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç vlerëson Francën për mbështetjen që i ka dhënë vendit të tij në rrugën evropiane. Ai shtoi se i beson...

Macron tregon se kur do të mbahet konferenca e donatorëve për...

Presidenti i Francës Emmanuel Macron është i vendosur që të mbajë fjalën e tij për organizimin e konferencës së donatorëve ndërkombëtarë në ndihmë të...

Macron sërish në telashe, Franca paralizohet nga protestat për sistemin e...

Më shumë se 450 mijë persona kanë marshuar në qytetet anembanë Francës, në një nga grevat më të mëdha të sektorit publik në dekadat...

Hapja e negociatave/ Macron kërkon investime, pastaj të nisin procedurat për...

Presidenti i Francës Emmanuel Macron nuk ka ndryshuar mendim sa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai mendon se...

Macron pranë Shqipërisë: Konferencë ndërkombëtare për rindërtimin

Presidenti francez Emmanuel Macron vazhdon të shfaqë interes për Shqipërinë. Pas tërmetit të 26 nëntorit, që shkaktoi 51 të vdekur dhe mbi 900 të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!