31 C
Tirana
19/09/2020
Home Tags Maks velo

Tag: maks velo

Rama homazh për artistin Maks Velo në ditën e tij të...

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot ditën e lindjes së artistit të ndarë nga jeta Maks Velo, teksa i ka bërë një homazh në...

Mad Max

Alfred Lela Për një rastësi, varri i Maks Velos dhe mamës sime janë ngjitur, në parcelën e re të Tufinës. Poshtë një fiku që do...

Arkitekti Velo kundër memorialit: Kujtesë e 500 viteve robëri

Për arkitektin dhe piktorin Maks Velo, vendosja e memorialit për të rënët e grushtit të shtetit në Turqi nuk është veçse një kujtesë për...

Pendohet Maks Velo: U përdora nga Rama. Teatri i ri është...

Arkitekti Maks Velo, ish-këshilltari i kryeministrit Edi Rama, është shprehur se u largua nga Rama sepse ai vetëm i përdor njërezit. Në “Ora News”,...

Kulla që nuk po përfundon ende në Tiranë, Maks Velo bën...

Arkitekti Maks Velo ka folur për qendrën e Tiranës dhe objektet e ndërtuara aty vitet e fundit. I ftuar në emisonin ‘Provokacja’, Velo u ndal...

Velo analizon rilindjen urbane të Ramës: Shqipëria ka shumë gur, Korça...

Arkitekti Maks Velo ka komentuar ;Rilindjen urbane, të promovuar nga qeveria gjatë këtyre pesë viteve. I ftuar në emisionin ‘Provokacja’, Velo, duke ju referuar...

Video/ Maks Velo kritika ministres Kumbaro: Ka qenë vajzë e mirë,...

Arkitekti Maks Velo ishte i ftuari i radhës i artistëve në protestën për mbrojten e godinës së Teatrit Kombëtar. Në një moment, gazetarja Elsa Demo...

Maks Velo tregon si trajtohej Fatos Lubonja në burgun e Spaçit:...

Mbrëmjen e sotme, në protestën për Teatrin Kombëtar u transmetua gjyqi i parë i organizuar nga komunistët në 1 mars 1945 ku u dënuan...

Maks Velo: Rikonstruksioni i Teatrit mund të bëhet në mënyrë perfekte...

Arkitekti Maks Velo, për të disatën herë, është shprehur se rikonstruksioni i godinës së Teatrit Kombëtar mund të bëhet në mënyrë perfekte. Duke folur në...

Maks Velo mbështet qëndrimin e prerë të Bashës: T’u vëmë minat...

Arkitekti Maks Velo gjatë fjalës së tij në protestën për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka mbështetur vendimin e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha se...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!