14 C
Tirana
31/05/2020
Home Tags Mali i Zi

Tag: Mali i Zi

Mali i Zi konfirmon rastet e para me koronavirus

Autoritetet malazeze thanë të martën mbrëma se janë konfirmuar dy rastet e para të infektimit me koronavirus. Sipas tyre një grua e lindur në...

Mal i Zi/ Vritet me plumb në kokë shqiptari nga Shqipëria,...

Gjykata e Podgoricës vendosi masën arrest me burg për një shtetas malazez, i cili akuzohet se vrau me armë një shtetas shqiptar. Ngjarja ndodhi...

Pse Mali i Zi ia ka kaluar Serbisë

Vladimir Gligorov/ Novi Magazin Nuk ka ndërmend të shkruaj këtu për marrëdhëniet politike, as edhe për ato kishtare, jo që jo. Vetëm për atë sesi...

Kosova është problem shumë më i madh për Serbinë, sesa Serbia...

Intervistoi: Snjezhana Çongradin Marrëdhëniet e mira me fqinjët janë shkalla e parë në procesin e integrimeve moderne. Në masën që vendi im ka lëvizur përpara...

Vuçiç: Kam frikë se Kosova mund të na marrë kishat dhe...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka frikë se edhe autoritetet e Kosovës të miratojnë një ligj për liritë fetare, të ngjashëm me atë që...

Mali i Zi miraton projekt-ligjin për simbolet kombëtare, ç’parashikohet për flamurin...

Është aprovuar nga qeveria e Malit të Zi projekt-ligji për simbolet kombëtare. Ky projekt-ligj është hartuar nga Ministri për të Drejtat e Njeriut dhe të...

Shqiptarët e Malit të Zi të indinjuar nga autoritetet malazeze me...

Shqiptarët e Malit të Zi janë indinjuar nga gjobat e autoriteteve malazeze ndaj peronave të cilët valëvisin flamurin kuqezi. Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në...

Pompeo nga Podgorica: Mali i Zi të marrë rol udhëheqës në...

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Popmpeo vlerësoi angazhimin e Malit të Zi për të përballuar sfidat e përbashkëta. Shefi i diplomacisë amerikane Mike Pompeo...

Mali i Zi i shqetësuar për ndërtimet e hidrocentraleve nga Shqipëria...

Qeveria e Malit të Zi është e shqetësuar për ndërtimin e planifikuar të mini-hidrocentraleve në lumin Cijevna nga Shqipëria dhe do të kërkojë më...

Mali i Zi: Dorëheqja e Haradinajt favorizon Thaçin dhe Vuçiçin, marrin...

Kryediplomati i Malit të Zi, Srđan Darmanovic shprehet se dorëheqja e Haradinajt mund t’i japë Vuçiçit dhe Thaçit më shumë hapësirë për negociata. Sipas...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!