11 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Maqedoni e veriut

Tag: maqedoni e veriut

Zijadin Sela, mesazh Ramës: Nismat të kalojnë në Prishtinë, jo në...

Kreu i Aleancës për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, Zijadin Sela, ka dalë hapur kundër idesë së Mini-Shengenit Ballkanit. Sipas tij, nëse kjo ide...

Merkel nga Zagrebi: Do bisedojmë me Francën, të hapen negociatat me...

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet që të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Conte dhe Merkel nga Roma: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, interes...

Nga Roma, kryeministri italian Giuseppe Conte dhe kancelarja gjermane Angela Merkel e bënë të qartë se mosfillimi i bisedimeve për hapjen negociatave me Shqipërinë...

Dendias flet në Rusi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut: Mund...

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias deklaroi se gjatë vizitës në Rusi ai sqaroi homologun Sergey Lavrov për mbështetjen që Greqia po jep...

Macron tregon se si do të ndihmojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tregon se si do të ndihmojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut që të kapin hapin e shteteve të tjera...

Bloomberg: BE do të autorizojë hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe...

Bashkimi Evropian me shumë mundësi do të autorizojë nisjen zyrtare të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në muajin e ardhshëm, me besimin...

Greqia mbështet hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut...

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë marrë mbështetjen e Greqisë, Bullgarisë, Rumanisë dhe Kroacisë për hapjen e negociatave me BE-në. Nisur nga deklarimet e fundit...

Deputeti i CDU: Gjermania pro hapjes së negociatave me Maqedoninë e...

Gjermania ka shumë të ngjarë që t’i japë dritën jeshile Maqedonisë së Veriut sa i përket hapjes së negociatave me BE-në, ndërkohë që Shqipëria...

Rama për Euronews: Nëse BE-ja anashkalon Shqipërinë, do t’i bëjë dëm...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka paralajmëruar shtetet e Bashkimit Evropian që të mos ta anashkalojnë Shqipërinë në procesin e çeljes së negociatave, e...

Kathimerini: Greqia ka kushte për Shqipërinë, por nuk do bllokimin e...

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk duhet që ta konsiderojnë Greqinë si një pengesë, në qëllimin e tyre për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian....

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!