27 C
Tirana
10/07/2020
Home Tags Maqedoni

Tag: Maqedoni

Maqedonia e Veriut konfirmon 6 raste të reja me koronavirus. E...

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, ka bërë të ditur shifrat e fundit të të prekurve në vend nga koronavirusi. Sipas tij deri në orën...

Maqedoni e Veriut/ Qeveria hedh hapin e parë për ndërtimin e...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka hedhur hapin e parë për ndërtimin e autostradës Shkup – Bllacë, që do të lidhë vendin me Kosovën....

Plenkoviç: Në samitin e Zagrebit synojmë të hapin negociatat me Tiranën...

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviç deklaroi se në Samitin e Zagrebit vendi i tij do të punojë që të nisin negociatat për futjen në...

Lëvizja Vetëvendosje po mendon të hapet edhe në Maqedoninë e Veriut

Lëvizja Vetëvendosje ka si synim që të shtrijë aktivitetin e vet edhe në Maqedoninë e Veriut.  Ndërsa partia fituese e zgjedhjeve në Kosovë e...

BE-ja nuk e rekomandon vetingun në gjyqësor në Maqedoninë Veriore, a...

Ambasadori i BE-së në Shkup Samuel Zhbogar mendon se vetingu nuk është i nevojshëm në sistemin gjyqësor në Maqedoninë e Veriut. Kryeministri Zoran Zaev...

Hapet pas 20 vitesh kufiri që ndante shqiptarët e Serbisë dhe...

Në rajonin e Kumanovës me atë të Luginës së Preshevës do të hapet pika kufitare Llojan – Miratoc, duke u dhënë kështu mundësinë shqiptarëve...

Zv/presidenti i PE-së: Hapja e negociatave në mars e realizueshme, por...

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian Dimitrios Papadimoulis mendon se Bashkimi Evropian bëri gabim që nuk hapi negociatat si me Shqipërinë, ashtu edhe me Maqedoninë e...

Merkel e ripërsërit: Të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e ripërsëriti edhe njëherë se e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në Evropë. Deklarata e saj u bë në parlamentin...

Amendola apel BE-së: Mos e shtyni më hapjen e negociatave me...

Ministri italian për Çështjet e Evropës, Enzo Amendola deklaroi se për Bashkimin Evropian do të ishte një gabim i madh nëse shtynte sërish hapjen...

Grupi i Vishegradit: Të dëshpëruar, BE i dërgoi mesazh negativ Shqipërisë...

Grupi i Vishegradit (V4) ndihet i dëshpëruara që Bashkimi Evropian nuk i hapi negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kryeministrat e Polonisë, Mateush...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!