13 C
Tirana
01/10/2020
Home Tags Maqedonia e Veriut

Tag: Maqedonia e Veriut

Dënohet me burg ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut

Dënohet me një vjet e gjysmë burg ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski. Po ashtu, ish-ministri i Transportit, Mile Janakievski u dënua me një...

Kuvendi miraton qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, udhëhiqet zyrtarisht...

Parlamenti  i Maqedonisë së Veriut miratoi mbrëmë vonë qeverinë e re të udhëhequr zyrtarisht nga kryeministri Zoran Zaev. Me 62 vota pro dhe 51 kundër...

Talat Xhaferi letër falenderimi Ruçit: Përkrahja e Shqipërisë nuk na ka...

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Maqedonisë së Veriut, z. Talat Xhaferi, i ka kthyer letrën Gramoz Ruçit, teksa ky i fundit e uroi...

Pritet të japë dorëheqjen pas thirrjes në Hagë, kush do të...

Ali Ahmeti mund të japë dorëheqje nga posti i kryetarit të BDI-së, pasi procesi i dëshmisë dhe intervistimit nga prokurorët e dhomave të specializuara...

Marrëveshja e Maqedonisë së Veriut, Besnik Mustafaj: Lidershipi shqiptar tregoi pjekuri...

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj ka folur së fundmi për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut dhe marrëveshjen për qeverinë e re. I ftuar në në...

Greqia dhe Maqedonia e Veriut në përpjekje për të siguruar vaksinën...

Vaksina kundër COVID 19 që po zhvillohet nga Universiteti i Oksford-it në bashkëpunim me kompaninë farmaceutike AstraZeneca, do të blihet edhe nga Greqia nëse...

Bushati përqafon marrëveshjen e Maqedonisë së Veriut: Garanci për përmbushjen e...

Ish-ministri i jashtëm, Ditmir Bushati, është shprehur se marrëveshja e nënshkruar sot për qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut dëshmon qartë vullnetin për...

Rama përshëndet marrëveshjen LSDM- BDI: Ditë e shënuar për shqiptarët e...

Pas marrëveshjes së arritur për koalicion në Maqedoninë e Veriut, ku Zoran Zaev u konfirmua kryeministër i vendit për 4 vitet e ardhshme, ka...

Konfirmohet marrëveshja me BDI, Zaev do të jetë kryeministër i Maqedonisë...

Zoran Zaev do të jetë kryeministër i Maqedonisë së Veriut për 4 vitet e ardhshme. Pas takimit me Kreun e BDI-së, Ali Ahmeti ka konfirmuar...

Shifra alarmante edhe në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 8 viktima dhe...

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar sot se bilanci për Covid-19 është, 8 të vdekur, 127 të infektuar dhe 83 pacientë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!