12 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Maqedonia e Veriut

Tag: Maqedonia e Veriut

Bizneset e Maqedonisë së Veriut skeptike për ‘Mini-Shengenin’ Ballkanik”: Nuk presim...

Ndërsa tre liderët e Seribisë, Aleksandar Vuçiç, ai i Shqipërisë, Edi Rama dhe i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev takohen për së dyti sot...

Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut, Sassoli gjatë vizitës në Shkup: Anëtarët...

Vendimi i Brukselit për mos-hapjen e bisedimeve mund të ndryshojë brenda pak muajsh. Ky është lajmi i mirë që komunikoi presidenti i Parlamentit Evropian, David...

BBC: Mospërfillja e BE-së ndaj Maqedonisë së Veriut ushqen zhgënjimin Ballkanin...

Media britanike, BBC i ka kushtuar një artikull situatës në Ballkan pas refuzimit të BE për nisjen e bisedimeve për anëtarësim kryesisht me Maqedoninë...

Rusia ‘fërkon duart’ pas refuzimit nga BE, ftesë Shqipërisë dhe Maqedonisë...

Pak ditë pas përgjigjes negative që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut morën në samitin e 18 tetorit në Bruksel lidhur me datën e nisjes...

Refuzimi nga BE, Meta: Për Shqipërinë pati më shumë se katër...

Presidenti Ilir Meta deklaron se për Shqipërinë pati më shumë se katër vende skeptike si Franca, Holanda, Danimarka dhe Spanja, lidhur me nisjen e...

Tusk përsërit nga Strasburgu: Refuzimi i Shkupit dhe Tiranës ishte e...

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka përsëritur sërish se refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut ishte një gabim, në samitin e 17-18...

Sot mblidhen liderët e partive, mediat maqedonase: Zgjedhjet e parakohshme do...

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare pritet të mbahen në mars të vitit 2020. Kështu shkruan media maqedonase ‘tetovasot’, pas deklaratës së djeshme të kryeministrit Zoran Zaev,...

Sulmuesi i Shqipërisë nga ngre peshë: Maqedonia? Zgjodha zemrën e vendin...

Sulmuesi i Shqipërisë, Taulant Seferi, dha një intervistë për kanalin e klubit të tij Xamax në lidhje me grumbullimin nga Shqipëria. Ai pranoi se...

Refuzimi i Shqipërisë, Merkel pas takimit me Macron: Shanset nuk janë...

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka komentuar shkurtimisht pas takimit në Tuluz të Francës me presidentin Emanuel Macron. Sipas Deutsche Welle, Merkel e ka komentuar si shumë...

Konfirmon Zaev: Zgjedhjet e parakohshme parlamentare priten në fund të tetorit...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka konfirmuar se zgjedhjet parlamentare pritet të mbahen në fund të tetorit të vitit të ardhshëm. Duke u...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!