26 C
Tirana
07/07/2020
Home Tags Maqedonia e Veriut

Tag: Maqedonia e Veriut

Refuzimi i Shqipërisë, Merkel pas takimit me Macron: Shanset nuk janë...

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka komentuar shkurtimisht pas takimit në Tuluz të Francës me presidentin Emanuel Macron. Sipas Deutsche Welle, Merkel e ka komentuar si shumë...

Konfirmon Zaev: Zgjedhjet e parakohshme parlamentare priten në fund të tetorit...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka konfirmuar se zgjedhjet parlamentare pritet të mbahen në fund të tetorit të vitit të ardhshëm. Duke u...

Ambasada e Holandës qëndrim zyrtar për çeljen e negociatave: Maqedonia e...

Ambasada e Holandës dhe ministria e Punëve të Jashtme kanë dalë me një qëndrim zyrtar lidhur me çeljen e negociatave me Maqedoninë e veriut...

Sekretari amerikan Pompeo këshillon Maqedoninë e Veriut: Kujdes Rusinë, Kinën dhe...

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo ia bëri të qatë Maqedonisë së Veriut se lufta ndaj korrupsionit është thelbësore për anëtarësimin në Bashkimin Evropian...

Integrimi/ Maqedonia e Veriut mori ‘Po’ pa kushte nga Gjermania, por...

Maqedonia e Veriut është një ndër shtetet aspirante në rajonin e Ballkanit për anëtarësimin në Bashkimin Evropian. Ndonëse pak ditë më parë në Bundestagun gjerman...

28-vjetori i pavarësisë së Maqedonisë së Veriut, Meta uron Pendarovskin: Rajoni...

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër urimi homologut të tij, Stevo Pendarovski në 28-vjetorin e pavarësisë së Maqedonisë së Veriut. Në letrën e...

Skandali i përgjimeve, presidenti Pendarovski: Mund të ndikojë negativisht në...

Presidenti i Maqedonisë së Veriu, Stevo Pendarovsk ka reaguar për skandalin e rastit “Zhvatja” që ka përfshirë vendin, ku është përfshirë dhe prokurorja speciale...

Hahn me dy standarde. Thirrje për hetime në Maqedoninë e Veriut,...

Komisioneri për Zgjerim në BE Johanes Hahn, duke komentuar zhvillimet e fundit në Maqedoni të korrupsionit qeveritar, shkruan se personat e përfshirë duhet të...

“Drejtësia e re” në Maqedoninë e Veriut, ekspertët kundër: Investimi europian...

Ndërsa partitë politike vazhdojnë përplasjet lidhur me Ligjin për Prokurorinë Publike, që në thelb ka zgjidhjen statusit të Prokurorisë Speciale, njohësit e çështjeve juridike, kanë dalë...

Negociatat, 4 ish-ministra letër BE: Gjermania dhe Franca të përmbushin premtimet...

Katër ish ministra të Jashtëm të Shqipërisë, Bullgarisë, Qipros dhe  Greqisë i kanë drejtuar Bashkimit Evropian një letër të hapur, pas deklaratës së një...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!