29 C
Tirana
14/07/2020
Home Tags Maqedonia e Veriut

Tag: Maqedonia e Veriut

Tre kandidatë në garë për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Tre kandidatë janë zyrtarizuar deri më tani për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. LSDM e Zoran Zaev dhe BDI e Ali Ahmetit do të...

Kroacia ratifikon protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

Kuvendi i Kroacisë i ka dhënë sot dritën jeshile Maqedonisë së Veriut për anëtarësimin në NATO, duke e ratifikuar protokollin me 116 vota pro...

Mediat greke: Rriten shqetësimet për 156 xhihadistët në Maqedoninë e Veriut

Media greke ‘Kathimerini’ shkruan se shërbimet e sigurisë në Greqi janë të shqetësuara për praninë e dhjetëra shqiptarëve etnikë në Maqedoninë e Veriut, të...

Pas presionit në Turqisë, mbyllet një gazetë në Maqedoninë e Veriut

Gazeta ‘Zaman’ në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se do të mbyllë versionin e saj print, ndërkohë që do të funksionojë vetëm ‘online’. Përveç...

I provokuan në oborrin e burgut, shqiptarët rrahin dy ish-ministrat e...

Një incident ka ndodhur mbrëmë në burgun e Shutkës në Maqedoninë e Veriut, midis disa të dënuarve shqiptarë dhe dy ish-ministrave. Mile Janakieski, ish-ministër i...

BDI e Ali Ahmetit humbet terren te shqiptarët në Maqedoni, ‘Aleanca’...

Bashkimi Demokratik për Integrim është partia që është votuar më shumë nga shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, por sundimi prej disa dekadash duket se...

Aksidenti në Shkup/ Profesoresha maqedonase tallet me shqiptarët që ndërruan jetë

Edhe pse në Maqedoni janë bërë hapa përpara për uljen ndasisë midis shqiptarëve dhe maqedonasve, sërish ka figura publike që i fryjnë përçarjes. Rasti i...

Parlamenti i Shqipërisë miraton anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut

Me 130 vota pro dhe asnjë kundër, Parlamenti i Shqipërisë ka miratuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Deputetët të mazhorancës dhe...

Aksidenti në Shkup/ Shkon në 13 numri i viktimave, 40 të...

Një tragjedi me pasojë vdekjen e 13 personave dhe plagosjen e 40 të tjerëve ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Shkup-Tetovë, në Maqedoninë...

Rama, Ruçi dhe Meta shprehin ngushëllimet për tragjedinë në Shkup

Zyrtarët e Shqipërisë kanë reaguar mbrëmjen e sotme për tragjedinë në Shkup, ku përmbysja e një autobusi i mori jetën 13 personave dhe plagosi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!