12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Maqedonia e Veriut

Tag: Maqedonia e Veriut

Anëtarësimi i Maqedonisë Veriore; A po i vjen fundi zgjerimit të...

Jashtë selisë së NATO-s në Bruksel gjendet një monument nga metali, që tregon kohën e anëtarësimit të shteteve në aleancën veri-atlantike. Duke nisur nga viti...

Anëtarësimi në NATO, Bushati mesazh për Maqedoninë e Veriut: Ju mbështesim...

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka reaguar pas nënshkrimit të protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Këtë vendim, që...

Maqedonia e Veriut nënshkruan protokollin e anëtarësimit në NATO, reagon Meta:...

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur nënshkrimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO. Meta thotë se ky...

Nënshkrimi i protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në Nato,...

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka bërë me dije se më 6 shkurt do të mbahet ceremonia e nënshkrimit të dokumentit për...

Ky është shteti që firmos i pari anëtarësimin e Maqedonisë së...

Arritja e marrëveshjes me Greqinë i ka hapur rrugën Maqedonisë së Veriut për t’u anëtarësuar në NATO. Bullgaria do të bëhet shteti i parë që...

Në Shqipëri janë fshirë regjistrimet e arratisjes së Nikolla Gruevskit

Kryeprokurori i Maqedonisë së Veriut, Lubomir Jolevski ka konfirmuar se Shqipëria nuk i ka dorëzuar asnjë regjistrim nga kamerat e sigurisë mbi arratisjen e...

NATO: Gjatë kësaj jave mund të nënshkruhet Protokolli për anëtarësimin e...

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar se gjatë kësaj jave ambasadorët e vendeve anëtare të NATO-s mund të nënshkruajnë Protokollin për...

MEPJ përshendet miratimin e Marrëveshjes së Prespës: Fitore që erdhi edhe...

Ministria e Shqipërisë për Evropën dhe Punët e Jashtme ka përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës nga Parlamenti grek “si një kontribut kyç për...

VMRO përjashton deputetët që votuan për Maqedoninë Veriore dhe akuzon: Një...

VMRO-DPMNE ka përjashtuar nga grupi parlamentar shtatë deputetët që bashkuan votat me mazhorancën për ndryshimin e emrit të shtetit në Maqedonia e Veriut. Kryetari...

Maqedonia e Veriut; Kuvendi pro ndryshimit të emrit, VMRO-së i...

Kuvendi i Maqedonisë i ka thënë “po” ndryshimit të emrit dhe marrëveshjes së Prespës mes Greqisë dhe Maqedonisë dhe ndryshimeve kushtetuese. Me 80 vota pro...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!