21 C
Tirana
11/08/2020
Home Tags Maqedonia e Veriut

Tag: Maqedonia e Veriut

Parlamenti i Shqipërisë miraton anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut

Me 130 vota pro dhe asnjë kundër, Parlamenti i Shqipërisë ka miratuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Deputetët të mazhorancës dhe...

Aksidenti në Shkup/ Shkon në 13 numri i viktimave, 40 të...

Një tragjedi me pasojë vdekjen e 13 personave dhe plagosjen e 40 të tjerëve ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Shkup-Tetovë, në Maqedoninë...

Rama, Ruçi dhe Meta shprehin ngushëllimet për tragjedinë në Shkup

Zyrtarët e Shqipërisë kanë reaguar mbrëmjen e sotme për tragjedinë në Shkup, ku përmbysja e një autobusi i mori jetën 13 personave dhe plagosi...

Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO, Komisioni i Ligjeve miraton...

Komisioni i Ligjeve ka miratuar gjatë mbledhjes së sotme protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Opozita dhe maxhoranca kanë votuar këtë protokoll...

Nënshkruan Talat Xhaferi, zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut zhvillohen më...

Kreu i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka nënshkruar mbrëmjen e djeshme vendimin për organizimin e zgjedhjeve presidenciale më 21 prill. Në...

153 vota, Parlamenti i Greqisë pro anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut...

Me 153 vota pro, 140 kundër dhe 1 abstenim, Parlamenti i Greqisë miratoi mbrëmjen e djeshme protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në...

Anëtarësimi i Maqedonisë Veriore; A po i vjen fundi zgjerimit të...

Jashtë selisë së NATO-s në Bruksel gjendet një monument nga metali, që tregon kohën e anëtarësimit të shteteve në aleancën veri-atlantike. Duke nisur nga viti...

Anëtarësimi në NATO, Bushati mesazh për Maqedoninë e Veriut: Ju mbështesim...

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka reaguar pas nënshkrimit të protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Këtë vendim, që...

Maqedonia e Veriut nënshkruan protokollin e anëtarësimit në NATO, reagon Meta:...

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur nënshkrimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO. Meta thotë se ky...

Nënshkrimi i protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në Nato,...

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka bërë me dije se më 6 shkurt do të mbahet ceremonia e nënshkrimit të dokumentit për...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!