20 C
Tirana
05/07/2020
Home Tags Maqedonia e Veriut

Tag: Maqedonia e Veriut

VMRO përjashton deputetët që votuan për Maqedoninë Veriore dhe akuzon: Një...

VMRO-DPMNE ka përjashtuar nga grupi parlamentar shtatë deputetët që bashkuan votat me mazhorancën për ndryshimin e emrit të shtetit në Maqedonia e Veriut. Kryetari...

Maqedonia e Veriut; Kuvendi pro ndryshimit të emrit, VMRO-së i...

Kuvendi i Maqedonisë i ka thënë “po” ndryshimit të emrit dhe marrëveshjes së Prespës mes Greqisë dhe Maqedonisë dhe ndryshimeve kushtetuese. Me 80 vota pro...

Kotzias flet sërish për emrin e Maqedonisë: Do doja të quhej...

Marrëveshjet ndërshtetërore janë rezultat i kompromisit dhe ne bëmë marrëveshje me kontribute për të dyja vendet, deklaroi shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias në...

Ivanov refuzon dekretin për emrin e ri të Maqedonisë: Këto janë...

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka refuzuar të firmosë dekretin për emrin e ri të shtetit, pas marrëveshjes së nënshkruar midis kryeministrit Zoran Zaev...

Ivanov bojkotohet në Sofje, kryeministri dhe ministrja e Jashtme refuzojnë ta...

Presidenti i Maqedonisë, Gjeorge Ivanov është përballur me një situatë të paprecedentë gjatë vizitës në Sofje të Bullgarisë. Ai kishte mbërritur në shtetin fqinj...

Emri i Maqedonisë, Aleksis Tsipras: Shoh një marrëveshje ku vetëm fitojmë

Shikoj një marrëveshje ku ne vetëm fitojmë, u shpreh kryeministri grek, Aleksis Tsipras në një intervistë për televizionin publik ‘ERT’ në lidhje me marrëveshjen...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!