17 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags Marreveshja e 17 majit

Tag: marreveshja e 17 majit

Rrëfen Etilda Gjonaj: Ç’më tha Rama para marrëveshjes së majit 2017...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj është ndalur gjatë në ecurinë e Reformës në Drejtësi gjatë fjalës së saj në Kongresin e PS, dita e...

Basha kthehet, si Nastradini, te qershitë që ‘nuk i ka përmjerrë’

Alfred Lela Lulzim Basha ka të drejtën e piruetave, por nuk duhet ta harrojë një shprehje amerikane, përdorur prej tij si shenjë pendimi dhe mendnxëni:...

Rama dhe Basha mund të duartrokiten vetëm njëherë për të njëjtën...

Alfred Lela Takimi në Pallatin e Kongreseve, mes përfaqësuesve të mazhorancës dhe 'dy opozitave', të martën në mesditë, ishte gjysma e një deja vu-je politike...

’17 maji i Dimrit’. Pse Ramës dhe Bashës u intereson ‘paqja...

Alfred Lela Tërmeti i 26 nëntorit nuk shembi vetëm ndërtesa, vrau dhe plagosi njerëz, por risistemoi edhe pretendimet apo frikërat politike në të dy kampet...

A ka jetë për Ramën dhe Bashën pas 30 qershorit?

Alfred Lela Nuk është e vështirë t'i imagjinosh Edi Ramën dhe Lulzim Bashën me urë zjarri në dorë tek turren drejt 30 qershorit. Të dy...

Marrëveshja e 17 majit, dy vjet më pas: dramë apo farsë?

Alfred Lela Një koleg i Vizon Plus më kërkonte një prononcim për 'festën' nëpërmjet një mesazhi në whatsapp. E pyeta 'cilën festë?'. 17 majin, përvjetorin...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!