17 C
Tirana
29/05/2020
Home Tags Marreveshje

Tag: marreveshje

Shqipëria e Kosova firmosin tre marrëveshje bashkëpunimi

Shqipëria dhe Kosova kanë nënshkruar tre marrëveshje të reja të premten. Lajmin e dha ministrit Gent Cakaj, i cili njoftoi se marrëveshjet janë kryesisht...

Parlamenti Evropian miraton marrëveshjen e Brexit, presidentja e KE-së: Do ju...

Parlamenti Evropian miratoi marrëveshjen e Brexit-it me 621 vota pro dhe 49 kundër. Pasi votimit pro, deputetët e BE-së kënduan këngën "Auld Lang Syne",...

LDK-ja nuk tërhiqet nga kushtet, Kurti: Nuk ka marrëveshje me përafrim...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje i cili ka marrë mandatin për krijimin e qeverisë në Kosovë, Albin Kurti deklaroi pas takimit me Lidhjen Demokratike të...

Nuk ka marrëveshje mes LDK-së dhe LVV-së, por do të ketë...

Lideri i LDK-së Isa Mustafa dhe ai i LVV-së Albin Kurti sërish nuk kanë arritur një marrëveshje pas takimit të sotëm të tyre që...

Mustafa dhe Kurti planifikojnë një tjetër takim në fundjavë

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa dhe ai i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti pritet që të takohen në fundjavë. Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa...

Mustafaj: Jam ithtar i marrëveshjes, mund të ketë zgjedhje të pjesshme

Ish - ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj mendon se opozita veproi mirë që bëri marrëveshje me pozitën. Gjithashtu ai mbështet listat e hapura, sepse...

Kurti i dërgon letër Mustafës: Nuk mundemi të deligjitimojmë institucionet demokratike

Lëvizja Vetëvendosje i dërgoi një letër kreut të LDK-së, Isa Mustafa, pasi ky kërkoi që të ndryshohet kreu i parlamentit të Kosovës. Kurti kërkoi nga...

Marrëveshja/ Gjekmarkaj: Opozita mori një fitore të vogël, Hajdari doli si...

Analisti Agron Gjekmarkaj e konsideron si një fitore të vogël të opozitës marrëveshjen me shumicën për reformën zgjedhore. Gjekmarkaj shtoi se rruga radikale që...

Fevziu për reformën zgjedhore: Nuk kishte zgjidhje tjetër përveç kësaj marrëveshjeje

Gazetari Blendi Fevziu mendon se nuk kishte asnjë zgjidhje tjetër për pozitën dhe opozitën përveçse të uleshin në tryeze për reformën zgjedhore. Ai shtoi...

“A do ketë zgjedhje në pranverë ose vjeshtë”, Basha tregon nëse...

Basha ka theksuar se në tryezën e marrëveshjes për "Reformën Zgjedhore", që u mbledh dje mes palëve të mazhorancës dhe opozitës, nuk është arritur...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!