21/02/2020
Home Tags Marsel Lela

Tag: Marsel Lela

PD: një, njëmijë, dhe asnjë

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:SimSun; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} Marsel Lela Një nga shëmbëlltyrat më të fuqishme në Bibël që...

Lela për komentin e Ramës: Kriminelët nuk mund t’i quajmë disa...

Në një editorial për Politiko.al, Marsel Lela e ka quajtur të pavend nga ana e kryeministrit Edi Rama, etiketimin që ky i fundit i...

Fjala e Edi Ramës në ‘varrimin’ politik të Valdrin Pjetrit

I njëjtë me Mark Antonin në fjalimin e varrimit të Çezarit u shfaq Edi Rama në postimin e tij pas dorëheqjes së kandidatit për...

Roli në Teatër i ‘minoritarit’ Rama

Marsel Lela ‘Mbrotja e Teatrit është një kauzë, jo numër’. Këto fjalë të Besnik Mustafajt e përshkruajnë më së miri frymën e qëndresës së mbrojtësve...

Boris Johnson, fat për emigrantët?

Marsel Lela Boris Johnson është kryeministër i Britanisë së Madhe. Figura e tij sa karizmatike aq edhe komplekse pritet të sjellë një ndryshim rrënjësor në...

Të rinjtë ia mbathin nga Shqipëria, pjesa tjetër plaken në facebook

Kureshtja e tepërt të vret! E në mos të vraftë, e sigurt që të plak para kohe. Pleq të rëgjuar plot rrudha e thinja. Kjo...

Lul, a je ti apo duhet të presim një tjetër?

Marsel Lela E djathta në Shqipëri nuk ka qenë kurrë më e paqartë dhe e shpërndarë se sa sot. Pakënaqësia nuk vërtitet vetëm ndaj keq...

Ju vraftë buka!

Buka është e shenjtë për ne shqiptarët, si vetë jeta. Me bukë, kripë e zemër të bardhë shqiptarët kanë ndërtuar institucionin e mikpritjes dhe të...

Herë si ‘hajdut’, tjetrën si ‘shenjtor’. Si ndryshon Ilir Meta në...

Marsel Lela Pa qetësi dhe dashuri, për disa edhe pa maturi, presidenti Ilir Meta ka treguar së fundmi një tjetër tipar. Një tipar që kishim...

Të zgjidhesh me thonj

Marsel Lela E diela e 30 qershorit zbriti mbi Shqipëri ashtu siç zbresin të gjitha të dielat; me dëshirën e papërballueshme për t’i ikur të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!