23/01/2020
Home Tags Martesa

Tag: martesa

Shqipëria me normën më të lartë të martesave në Europë, qyteti...

Sipas të dhënave të Eurostat, gjatë vitit 2017, Shqipëria ka pasur numrin më të lartë në të gjithë Europën të njerëzve që i kanë...

Martesa më e shkurtër në botë, gruaja e divorcon bashkëshortin pas...

Një martesë në Kuvajt që ka zgjatur vetëm tre minuta mund të konsiderohet më e shkurtra në botë. Sipas agjencisë së lajmeve "Kuwait Court", nusja...

Jo vetëm të dhënë pas pijes, lezhjanët thyejnë një tjetër rekord,...

Event mjaft i rëndësishëm në shoqërinë e një vendi janë martesat. Nuk është aspak sekret që martesat në ditët e sotme janë shumë më...

81 vite të martuar, çifti nga Kruja për në ‘Guinness’

Çifti japonez Masao dhe Miyako Matsumoto, të martuar që nga Tetori i 1937, mbajnë rekordin Guinness si bashkëshortët më të moshuar në botë, por...

“Pija pilula për t’u mbrojtur”, Egla Harxhi flet për ardhjen në...

Modelja e njohur më së shumti për marrëdhënien treshe, Egla Harxhi, në janar të këtij viti solli në jetë një fëmijë të cilin e...

Futbollisti shqiptar i jep fund martesës 12 vjeçare

Pas Blerim Xhemailit, një tjetër futbollit i përfaqësueses së Zvicrës i ka dhënë fund martesës 12 vjeçare me modelen zvicerane, Elena Bonzani. Lajmi është konfirmuar...

Premtuan dasmën në nëntor, Daniel dhe Fotini tërhiqen: Nuk mundemi! Kjo...

Çifti fitues i “Big Brother”, Daniel dhe Fotini premtuan dasmë këtë nëntor, mirëpo siç duket planet nuk i’u kanë shkuar siç duhet. Në një njoftim...

Gjermania legalizon martesat e homoseksualëve

Gjermania më në fund legalizon martesat e homoseksualëve. Dy burra gjermanë janë bërë çifti i parë i gjinisë së njejtë që janë martuar, duke shkëmbyer...

Shqiptarët të preferuarit e zvicerianeve, rritet numri i martesave

Statistikat tregojnë se dy nga pesë zviceranët kanë partnerë të huaj. Martesat dykombëshe janë rezultat i ndryshimeve politike, ekonomike dhe sociale, ku kanë ndikuar...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!