11 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Mathew Palmer

Tag: Mathew Palmer

US Envoy Palmer: Dodik Position is Uncounstitutional and anti-Dayton

Bosnian Serb leader MiloradDodik's positions are anti-Dayton, unconstitutional and dangerous, Matthew Palmer, Deputy Assistant Secretary at U.S. Department of State - Bureau of European...

US Ambassador Kim and Special Envoy Palmer Discuss Albania’s Iran stance...

The United States Embassy in Tirana informed through its Facebook page on Thursday at a meeting of the U.S. Deputy Assistant Secretary and Special Representative...

US Official: Serbia’s Reliance on Russian Army Is Not Good for...

The US believes Serbia’s reliance on the Russian armed forces “is not good for progress,” the Department of State Special Representative for the Western...

Palmer apel klasës politike: Dialog për një marrëveshje për Reformën Zgjedhore

I dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer ka apeluar klasën politike në Shqipëri që të gjejnë gjuhën...

Ultimatumi i Palmer: Të zgjidhet kriza politike. SHBA mendon si OSBE...

Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor është pyetur nga "Zëri i Amerikës" se çfarë mendon për krizën...

Ndryshimi i kufijve, Palmer: SHBA qëndrim neutral. Çështje e Kosovës dhe...

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmës Sekretar i Shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë tha se sfida e...

SHBA nuk është kundër përsëritjes së zgjedhjeve vendore

Zyrtari i lartë amerikan, Matheë Palmer shprehet se u takon institucioneve shqiptare të vendosin për përsëritjen ose jo të zgjedhjeve të 30 qershorit. Duke...

Palmer rezerva për 30 qershorin: Mbështesim raportin kritik të OSBE

Zyrtari i lartë amerikan, Mathew Palmër ka rezerva për procesin zgjedhor të 30 qershorit. Për Zerin e Amerikës, ai mbështet raportin e vëzhguesve të...

Palmer: SHBA disponon prova të forta për Dakon. Roli i Ramës...

Zëvendësndihmës Sekretar i Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Matthew Palmer në një intervistë për “Zërin e Amerikës” deklaron se SHBA ka dëshmi...

Nuk ka qetësi për Ramën. Palmer: Ka përgjegjësi për skandalet e...

Mathew Palmer, zv/ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën deklaron se qeveria e drejtuar nga kryeministri Edi Rama, do të mbajë përgjegjësi për skandalet e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!