17 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags Matura

Tag: matura

“Ideja e një test modern ishte e mirë, por dështoi”, Pedagogia...

“Provimi i maturës duhet të anulohet ose ripërsëritet”, kështu është shprehur Pedagogia e Gjuhë- Letërsisë Prof.Dr. Dhurata Shehri. Gjatë një interviste për “Opinion” në...

Provimi i maturës, dalin përgjigjet e sakta të testit për matematikën

Pak orë pas provimit, ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka publikuar përgjigjet e testit të Matematikës, të zhvilluar paraditen e djeshme. Sipas ministrisë, testi...

Denoncimi me foto: Në Pogradec tezat e provimeve të maturës dalin...

Sot maturantët i janë nënshtruar provimit të dytë shtetëror, në lëndën Gjuhë Shqipe dhe Letërsi. Megjithatë, duket se në qytetin e Pogradecit situata nuk ka...

Provimi i maturës/ Ish-deputeti publikon foto nga gjimnazi: Rregullat e distancimit...

Ish deputeti i PD, Luçiano Boçi ka publikuar foto nga një gjimnaz, ku sot zhvillohet provimi i parë i maturantëve, sepse do t’i nënshtrohen...

Matura/ Albana Vokshi publikon tezat e provimit të Ekonomisë: Skandali i...

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi denoncon se një orë para provimit të Ekonomisë me zgjedhje për maturën, teza është bërë publike. Duke e cilësuar si...

Ish-deputeti i PD denoncon skandalin me provimin e maturës: Ky është...

Luçiano Boçi nga radhët e Partisë Demokratike ka denoncuar publikimin e testit të provimit të letërsisë për nxënësit e maturës shtetërore. Sipas Boçit, ky është...

E bija sot në provimin e parë të maturës, ish-deputetja e...

Nxënësit e shkollave të mesme do t’i nënshtrohen sot provimit të parë të maturës. Ish-deputetja e PD në qarkun e Vlorës, Nada Meçorapaj përpos urimeve...

Me celular në provimin e Matematikës, Komiteti i Maturës Shtetërore ndëshkon...

Komiteti i Maturës Shtetërore 2018, vlerëson se gjatë provimit të Maturës të zhvilluar një ditë më parë, ka rezultuar se 11 maturantë kanë qenë...

Maturantët, 6.000 aplikime në Juridik, pason Mjekësia

Sipas Qendrës së Shërbimeve Arsimore, këtë vit kanë aplikuar mbi 6.000 maturantë në Fakultetin e Drejtësisë. “Vendin e parë e mban Administrimi i Biznesit, që...

Maturantë, doni të aplikoni për në universitet? Bëjini këto para datës...

Tashmë të gjithë maturantët që dëshirojnë të ndjekin studimet e larta para se të aplikojnë për programin e studimit në universitet duhet të regjistrojnë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!