21 C
Tirana
30/05/2020
Home Tags Media online

Tag: media online

Kundër paketës për kontrollin e medias ‘on line’, letra për Ramën...

Katër organizata të njohura ndërkombetare: Reporterët pa Kufij, Qendra Europiane për Lirinë e Mediave, Federata Europiane e Gazetarëve, PEN International dolën me një qëndrim...

Dy projektligjet për mediat online, KShM reagon ndaj AMA-s: Cënojnë rëndë...

Këshilli Shqiptar i Medias ka reaguar për dy projekligjet e propozuara prej Këshillit të Ministrave e të shpërndara nga AMA në datën 11 dhjetor,...

BIRN: Qeveria propozon këshill censure për median në internet

Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Investigative në Shqipëri (BIRN) raporton se Qeveria dhe Ministria e Drejtësisë “kanë propozuar ndryshimin e ligjit funksional të Autoritetit të...

Kushti i kryeministrit për portalet, OSBE kundër Ramës dhe AKEP: Shteti...

Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Désir ka reaguar i shqetësuar në lidhje me sistemin e ri të regjistrimit të portaleve online...

Edhe portalet kosovare kërcënohen me mbyllje; flet drejtori i ‘Insajder’: Rama...

Në listën e publikuar sot nga AKEP ku kërkohej regjistrimi i 44 portaleve në Qendrën Kombëtare të Biznesit, janë përfshirë edhe disa portale nga...

Lista e AKEP, reagojnë drejtuesit e mediave ‘online’: Informacioni është i...

Disa drejtues të mediave ‘online’ kanë reaguar për përfshirjen e tyre në një listë të AKEP ku kërcënoheshin me mbyllje të faqeve nëse nuk...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!