27 C
Tirana
06/07/2020
Home Tags Media

Tag: media

Mohon rritjen e kriminalitetit në Shqipëri, Lleshaj: Krimi në Shqipëri ka...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj e ka cilësuar një ulje galopante nivelin e kriminalitetit në Shqipëri. Gjatë një interpelance me deputetin e opozitës parlamentare Halit...

Skandali me plehrat në Durrës, Rama ‘kapet’ me median: Mjaft me...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sa i takon situatës shqetësuese me plehrat në qytetin bregdetar të Durrësit, që po vijon të jetë prezent prej...

Besueshmëria në kohën e Coronës: Rilindja e mediave tradicionale

Nga informohemi ne për pandeminë e Coronës? Sigurisht përmes mediave. Por kujt mund t’i besojmë? Në kohë të rrezikshme kanë rëndësi të madhe mediat...

Basha thirrje Ramës: Ndihmo gazetarët dhe operatorët, rrezikohet mbyllja e dritareve...

Duke folur për masat ekonime që qeveria ka marrë për koronavirusin, Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i bëri thirrje Edi Ramës të përfshijë...

COVID-19/ Qeveria “izolon” informacionin, reagojnë mediat: Kufizim anti-kushtetues dhe i dëmshëm

Një grup mediash, organizatash mediash dhe organizatash për të drejtat e njeriut, reaguan lidhur me qëndrimet e mbajtura nga Kryeministri Edi Rama për raportimin...

Raportuesi për Shqipërinë Lega: Lajm i mirë që nuk u votua...

Raportuesi për Shqipërinë në Grupin PPE të Parlamentit Evropian, David Lega, e quajti një lajm të mirë faktin që nuk i votoi ligjet problematike...

Pengmarrja e Prengës, Policia e Shtetit sqaron opinionin publik dhe i...

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me pengmarrjen e shtetasit Jak Prenga, i cili më pas humbi jetën. Institucioni ka sqaruar opinionin publik,...

Të lodhur me skandalet kërkojmë apokalipse; koronavirusin për shembull

Miljenko Jergoviç  Lajmëtarët te ne jetojnë nga skandalet dhe apokalipset. Skandalet janë zakonisht lokalë, ndërsa apokalipset janë gjithmonë globalë. Meqënëse skandali, si puna e metamfetaminës,...

Basha bën Desada Metajn numrin 2 të PD në “operacion privat”...

Largimi nga emisioni “Opinion” i Desada Metajt dhe bashkimi me ekipin e Lulzim Bashës nuk përbën ndonjë suprizë për shumicën e gazetarëve.  Atyre nuk...

Pse Rama qeveris me ‘gjuhë’

Alfred Lela   Kryeministri i është drejtuar sot shqiptarëve nga një aktivitet me rastin e 107 vjetorit të Policisë së Shtetit. Në stilin e tij ku...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!