29 C
Tirana
15/08/2020
Home Tags Merkato

Tag: merkato

FIFA i bllokon merkaton, Kukësi: Çështja është në CAS, jemi në...

Qeveria e futbollit europian i ka pezulluar merkaton klubin të Kukësit për tre sesione radhazi, pas një gjyqi që ish-futbollisti Filip Zderiç ka fituar...

Coutinho “ngel në derë”, tani nuk e do as trajneri i...

Jurgen Klopp është kundër rikthimit të mesfushorit Philippe Coutinho te Liverpool. Braziliani me shumë mundësi nuk do të blihet nga Bayern Munchen, klub që...

Gotze kushton zero euro, tre klube italiane vihen në ndjekje të...

Ishte minuta e 113-të e shtesës, kur Mario Gotze i dha trofeun e katërt botëror Gjermanisë në Brazil. Në finalen me Argjentinën, mesfushori aktual...

Barcelona humbi një yll thjesht prej hakmarrjes së një presidenti

Tanguy Ndombele, i transferuar me bujë për 60 milionë euro verën e kaluar nga Tottenham (shifër rekord për Spurs-at), sot mund të ishte një...

Roma i merr një yll Simeones, do të jetë veterani i...

Roma hedh sytë nga kampionati spanjoll. Sipas gazetës katalanase "El Mundo Deportivo", verdhekuqtë kanë vënë në shënjestër sulmuesin e Atletico Madrid, Diego Costa. Skuadra e...

Liverpool merr vendimin për Shaqirin, vlera e tij dyfishohet

Liverpool ka marrë përfundimisht një vendim për të ardhmen e sulmuesit anësor Xherdan Shaqiri. Sipas asaj që raporton "Liverpool Echo", lojtari me origjinë shqiptare...

Thuajse e kryer! Conte i merr një mbrojtës “falas” Mourinhos

Largimi i veteranit Godin është i kryer, kështu që tek Interi po mendojnë për gjetjen e një pasuesi. Sipas asaj që shkruan "Calciomercato", trajneri...

Barcelona dhe City në garë, kërkojnë atë që quhet “Verratti i...

Barcelona dhe Manchester City janë futur në garë në merkato për mesfushorin e PSG-së, Edouard Michut. 17-vjeçari i ka shtangur të gjithë me aftësitë...

Largohet Alaba? S’ka problem, Bayern gjen pasuesin në Spanjë

Meqë David Alaba me shumë mundësi do të largohet, Bayern po kërkon për një pasues. I përzgjedhuri i klubit bavarez është Marcelo. Trajneri Zinedine Zidane...

Alaba refuzon Guardiolën, zbulohet plani i austriakut dhe i Bayernit

David Alaba nuk po e ndërron më kot agjentin. Mbrojtësi po bëhet gati për t'u larguar nga Bayern, aty ku u rrit dhe u...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!