28/02/2020
Home Tags Merkel

Tag: Merkel

Lubonja: Rama përdori takimin me Merkelin, reforma në drejtësi ka dështuar

Analisti Fatos Lubonja mendon se kryeministri Edi Rama e përdori takimin me kancelaren Angela Merkel për të krijuar idenë se Gjermania është pro çeljes...

Rama zbulon detaje nga plani me Merkel: Si u dakordësuam në...

Pas takimit me kancelaren Merkel të zhvilluar sot në Berlin, kryeministri Edi Rama dha një intervistë për Top Channel. I pyetur nga gazetari Muhamed Veliu...

Merkel: Dëshirojmë marrëveshje në mars për nisjen e negociatave me Shqipërinë...

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha të hënën se do të kërkojë fillimin e bisedimeve të pranimit në Bashkimin Evropian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Rama foto nga avioni: Për në Berlin për takimin me kancelaren...

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto nga avioni në fluturim drejt Berlinit ku do të takohet me kancelaren Angela Merkel. Takimet e tij...

Rama takim me Merkel në Berlin, zbulohet fokusi i bisedës

Të hënën, më 27 janar, pritet një takim i kancelares gjermane Angela Merkel me kryeministrin Edi Rama. Takimi do të zhvillohet në Berlin, njofton...

Merkel: Ka ardhur koha të çelen negociatat me Shqipërinë, do ta...

Kancelarja gjeramane, Angela Merkel ka shprehur mbështetjen e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pas një takimi me homologun...

Merkel: Shqipëria ka plotësuar shumë kërkesa që i kishim vendosur, koha...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel mbështet çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklaratën ajo e bëri në një konferencë për shtyp, pas...

Merkel në konferencë me Putin në Moskë: Të respektojmë marrëveshjen bërthamore...

Kancelarja gjermane Angela Merkel, ka përsëritur sërish sot thirrjen drejtuar të gjitha palëve që të respektojnë marrëveshjen bërthamore me Iranin. Sipas një marrëveshje të ndërmjetësuar...

Kancelarja Merkel kërkon zgjidhje me dialog për konfliktin në Libi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel kërkon një zgjidhje diplomatike në Libi. në shtetin afrikano-verior vazhdon konflikti, ndërkohë që edhe Turqia e po ashtu Rusia janë...

DW/ Shengeni Ballkanik, roli i kancelares Merkel në nismën rajonale

Një rajon me treg pune dhe sisteme të unifikuara, kufij të hapur, lehtësira transporti dhe tregtie, joshës për investitorët e huaj! Një rajon që...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!