26/01/2020
Home Tags Meta

Tag: meta

Meta takim me përfaqësuesit e bashkësisë izraelito-shqiptare

Presidenti Ilir Meta pati një takim me përfaqësues të bashkësisë izraelito-shqiptare në Jeruzalem ditën e sotme. “Shumë i lumtur nga takimi i ngrohtë dhe i...

Izrael/ Meta: Krenar që jam president i një vendi që shpëtoi...

Presidenti Ilir Meta mori pjesë në forumin e pestë botëror të holokaustit në Izrael. Ai u takua me homologun e tij izraelit Yuli Edelstein....

Presidenti Meta takon homologun bullgar: Të nxisim projektet e Korridorit të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një takim me homologun e tij bullgar, Rumen Radev, gjatë qëndrimit në Izrael. Kreu i shtetit shqiptar e...

Meta homazhe në varrin e Rugovës: Historia e re e Kosovës...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta zhvilloi homazhe në varrin e ish presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Për Metën, historia e re e Kosovës i...

Meta: E gabuar ideja për një konfederatë Kosovë – Shqipëri

Presidenti Ilir Meta e cilëson si të gabuar idenë e konfederatës Kosovë–Shqipëri. Kjo sepse aktualisht nuk është koha që të hidhen ide të tilla....

Kthimi i ‘anti-shpifjes’ në Kuvend, OSBE e gatshme të bashkëpunojë për...

Përfaqësuesi i OSBE-së për shtypin, Harlem Desir tha sot është i gatshëm të punojë me autoritetet shqiptare për përmirësimin e ligjit të shtypit, veçanërisht...

Kthimi i ligjit “anti-shpifje” nga Meta, Këshilli i Medias: Vendim në...

Këshilli Shqiptar i Medias e ka cilësuar si një vendim në mbrojtje të Kushtetutës dhe vlerave Europiane, kthimin e ligjit “anti-shpifje” nga Presidenti Meta. Nëpërmjet...

Meta: Shqetësohem që serbët vazhdojnë këndojnë ‘kush kërcen nuk është shqiptar’

Presidenti Ilir Meta shpreh shqetësimin e tij për acarimin e situatës ën rajon dhe për faktin që në një pjesë të shoqërisë serbe vazhdon...

Meta intervistë për “The Sun”/ Lidhja e fortë me Celtic FC...

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka tërhequr vëmendjen në ishullin britanik me pasionin që ka për skuadrën skoceze të Celtic FC.  Tifozët...

Presidenti thirrje popullit: Ngrihuni për referendumin, kështu del Shqipëria nga bataku

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje popullit shqiptar që të ngrihet e të kërkojë të drejtën e referendumit. Sipas tij, vetëm kështu Shqipëria...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!