22 C
Tirana
14/08/2020
Home Tags Ministre

Tag: ministre

Pas Kishës Katolike edhe Myftiu i Tiranës kritikon 8 ministret për...

Edhe Myftiu i Tiranës Laurent Luli ka kritikuar disa prej mesazheve që përmban letra e tetë ministreve të qeverisë Rama drejtuar Holandës. Pas reagimit të...

Letra për Holandën/ Kisha Katolike u tërheq veshin ministreve: Pse flisni...

Letra që tetë ministret e qeverisë Rama i dërguan qeverisë së Holandës nuk është pritur aspak mirë nga Kisha Katolike shqiptare. Për këtë institucion...

Artan Fuga vë në lojë ministret pas këshillave për tërmetin: Partia...

Akademiku Artan Fuga ka vënë në lojë ministret e qeverisë Rama, pas deklaratave dhe këshillave të tyre për qytetarët në lidhje me lëkundjet e...

Xhaçka: Po përgatiten qendra strehimi, jemi të gjithë në gatishmëri

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhacka ka dhënë informacionet zyrtare për dëmet e tërmetit të sotëm. Ajo tha se është e pritshme që të ketë...

Ministrja e Drejtësisë nuk kursehet me lekët e taksapaguesve, zgjedh hotele...

Udhëtimet jashtë shtetit të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj i kushtojnë shtetit shqiptar mijëra euro në vit. Sipas faturave, në udhëtimet  e punës gjatë...

“Halabake rrugësh”, Kryemadhi i drejton gishtin ministres së Ramës: E ktheu...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi i ka drejtuar gishtin një prej ministreve të kabinetit Rama, duke i kujtuar se institucioni i parlamentit ka disa...

Shkarkohet zyrtarisht pas disa orësh, firma e fundit që hodhi Mirela...

Mirela Kumbaro bën publike se ku e hodhi firmën e fundit si ministre e Kulturës, pak orë para se të shkarkohet zyrtarisht në Kuvend. Sot...

Ndryshime në qeveri, Rama shkarkon zëvendësministren e Jashtme

Kryeministri Edi Rama ka liruar nga detyra sot me vendim të Këshillit të Ministrave Kleopatra Maliqin, zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Nuk dihet arsyeja pse...

‘I duket vetja ministre’, kritika për një tjetër drejtoreshë të Ramës

Pas ardhjes në pushtet, kryeministri Rama emëroi në disa poste të rëndësishme disa gra. Por pavarësisht propagandës së Ramës, performanca e tyre ishte shumë...

Një tjetër ministre e Ramës shpërfill parlamentin

Ditën e sotme, ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ishte thirrur nga deputetët e komisionin parlamentar të Kulturës për të dhënë sqarime në lidhje me...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!