24 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Miroslav Lajcak

Tag: Miroslav Lajcak

Lajçak: BE duhet të ftojë Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, në të...

Kreu i OSBE, Miroslav Lajçak, njëkohësisht ministër i Jashtëm i Sllovakisë gjatë takimit informal të ministrave të Punëve të Jashtme, Gymnich, që po zhvillohet...

7 argumente/ Meta fton me urgjencë OSBE: Rama provokon me retorikë...

Me afrimin e datës 30 qershor, situata politike vijon te tensionohet. Këtë e tregon edhe një letër e presidentit Ilir Meta, që i është...

Kryesuesi i OSBE-së i shqetësuar për krizën politike në Shqipëri: Mund...

Kryesuesi i OSBE-së, njëherësh ministri i Jashtëm dhe për Çështjet Evropiane i Sllovakisë, Miroslav Lajčák, shprehu shqetësimin e tij lidhur me zhvillimet më të...

Kriza politike, Lajçak “ngre shpatullat”: Partitë janë të pjekura për ta...

Ndonëse i pranishëm në Tiranë disa herë dhe me përvojë në zbutjen e krizave politike në Shqipëri, ministri i Jashtëm slloven, Miroslav Lajçak u...

Negociatat/ Cakaj në Sllovaki dhe Hungari. Szijjártó: Shtyrja e vendimit do...

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, është zyrtari i parë i këtij niveli që zhvillon një vizitë zyrtare në Sllovaki, në dy dekadat...

Sllovakia: Deklaratat e Ramës dhe Thaçit janë alarmante

Sllovakia është shteti i radhës i BE-së që reagon kundër deklaratave të kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Hashim Thaçi për një bashkim të mundshëm...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!