23 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags Mitsotakis

Tag: mitsotakis

Mitsotakis e ripërsërit: Shqipëria të respektojë të drejtat e minoritetit që...

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis e ripërsëriti në Këshillin Atlantik në SHBA se integrimi evropian i Shqipërisë kalon nga respektimi i të drejtave të...

Mitsotakis mesazh Macron-it: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të...

Kryeministri i Greqisë Kiriakos Mitsotakis i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të nisë bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut vitin e ardhshëm,...

Basha takon Berluskonin dhe Mitsotakisin në Zagreb, flet për bashkëpunimin rajonal

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, pati dy takime të rëndësishme në Zagreb ku po zhvillohet kongresi i Partive Popullore Evropiane. Ai bisedoi me kryetarin...

Mitsotakis zotohet se do të shkatërrojë terrorizmin brenda Greqisë

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis i ka shpallur luftë terrorizmit brenda vendit. Ai e bëri të qartë se gjatë mandatit të tij do të...

Marrëveshja e detit me Greqinë/ Një ditë pas takimit me Mitsotakis,...

Një ditë pas takimit me kryeministrin grek  Kyriakos Mitsotakis, me firmë të Edi Ramës është ndryshuar përbërja e grupit negociator të marrëveshjes së detit me...

Cipras akuzon Mitsotakisin: Abstenove për çeljen e negociatave të Shqipërisë dhe...

Ish kryeministri i Greqisë Aleksis Cipras akuzoi kreun e qeverisë Kiriakos Mitsotakis se në samitin e Brukselit nuk votoi pro hapjes së negociatave të...

Mitsotakis: Duam marrëdhënie të mira me Shqipërinë, e ardhmja në BE

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis ka folur sërish në lidhje me perspektivën evropiane të Maqedonisë Veriore dhe të Shqipërisë. Ai e bëri të qartë...

Negociatat/ Në Greqi janë të shqetësuar për pasojat në Maqedoninë e...

Greqia ishte një ndër shtetet që mbështeste me forcë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut me BE-në. Vetoja e Francës solli...

Mitsotakis: Mosçelja e negociatave problem për Ballkanin e Greqinë

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis e shikon shtyrjen e hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut si diçka problematike si për Ballkanin,...

Në Greqi japin alarmin: Evropa të përgatitet për një valë të...

Në Greqi janë të sigurt se shumë shpejt, një valë e re emigrantësh do të dyndet drejt vendeve të Bashkimit Evropian. Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!