18 C
Tirana
30/05/2020
Home Tags Mocion

Tag: mocion

“Mocion urgjent qeverisë italiane”, Këshilli i Lombardisë apel për kthimin e...

Një mocion urgjent! Këshilli rajonal i Lombardisë i ka bërë thirrje përmes një mocioni qeverisë italiane, konkretisht Ministrisë së Jashtme dhe asaj të Brendshme,...

Parlamenti holandez rrëzon 3 mocionet e bllokimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë...

Parlamenti holandez vendosi që të rrëzojë tre mocionet e bllokimit të dorëzuara sot paradite nga 3 deputetë të së majtës dhe të djathtës ekstreme. Mocionet...

Komplikohet situata/ Tre mocione bllokuese në parlamentin holandez për hapjen e...

Holanda e ka vendosur tashmë. Shqipërinë nuk e do në Bashkimin Evropian. Pas Francës, që kërkon që si vendit tonë, ashtu edhe Maqedonisë së Veriut...

Balla tregon bisedën me Metën për datën e zgjedhjeve para 9...

Ka nisur në Kuvend mocioni me debat për shfuqizimin e dekretit të zgjedhjeve vendore nga ana e presidentit Ilir Meta, këtë të hënë. I pari...

Opozita në Kosovë dorëzon në Kuvend mocionin për rrëzimin e qeverisë

Deputetët e partive politike  të Nismës për Kosovën, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, dorëzuan sot në Kuvend mocionin për rrëzimin e...

Skenari për mocion mosbesimi ndaj Ramës, deklarata që ndryshoi brenda 24...

Deklarata e bërë dje nga PDIU se nuk hyn në zgjedhje pa opozitën ka ndryshuar skenarët për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë së drejtuar...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!